کد خبر: 66234134
تاریخ انتشار: پنجشنبه 18 شهريور 1395
خانه » خبر گزاری ها » قدس آنلاین » اشتیاق انگلیسی ها برای سفر به ایران/۵هزار روادید از ابتدای سال تا کنون صادر شده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

«سعید زینتی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در لندن ضمن اشاره به استقبال انگلیسی ها برای سفر به ایران عنوان کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۵هزار روادید برای اتباع خارجی صادر شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از قدس آنلاین:

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، «سعید زینتی» افزود: بخش روادید سفارت ایران از سال جاری کار عملی خود را آغاز کرد که این مساله با استقبال زیادی از سوی گردشگران و بازرگانان مواجه گردید. 
وی در پاسخ به این سئوال که تاکنون چه میزان روادید صادر شده است، گفت: ظرف پنج ماه گذشته پنج هزار روادید برای اتباع خارجی صادر شده است.
این دیپلمات کشورمان افزود: پیش شروع مجدد فعالیت بخش روادید سفارت، اتباع انگلیسی که قصد سفر به ایران را داشتند بایستی از طریق یک کشور ثالث اقدام می کردند. اما در حال حاضر این خدمات در کنسولگری ارائه می شود و کافی است طرف تجاری شان از ایران به وزارت خارجه دعوتنامه بفرستد و متعاقبا وزارت خارجه به ما مجوز می دهد و ما به آنها با حضور در نمایندگی و تکمیل فرم و ارائه عکس ویزا صادر می کنیم. 
زینتی ادامه داد: آنهایی که به عنوان گردشگر می خواهند به ایران سفر کنند از طریق آژانس های رابط و یا از طریق بستگانشان در ایران دعوتنامه هایشان را برای ما ارسال می کنند و پس از تکمیل فرم و پرداخت هزینه حداکثر ظرف یک هفته ویزا صادر می شود.
وی عنوان کرد: البته در برخی موارد اضطراری، همان روز هم ویزا صادر می شود.
سرکنسول ایران در لندن در بخش دیگری از اظهارات خود به بیان خدمات کنسولگری به ایرانیان پرداخت و گفت: پس از توافقاتی که میان تهران ولندن برای شروع روابط صورت گرفت، بخش کنسولی فعالیت رسمی خود را با پرسنلی که از طریق ایران اعزام و کارمندانی که در اینجا بودند، آغاز کرد.
وی افزود: هر چند تمام بخش های سفارت فعال نبود اما به طور کل امکان ارائه خدمات به جامعه 300هزار نفری ایرانیان فراهم گردید.
زینتی، صدور و تجدید گذرنامه، صدور شناسنامه، ثبت ازدواج، امور فوت، امور قضایی و حل اختلاف میان ایرانیان را از جمله فعالیت های کنسولگری ایران در لندن برشمرد و افزود: این خدمات طی سال گذشته نیز رو به گسترش بوده است.
سرکنسول کشورمان در همین رابطه بیان داشت که در سال جاری نمایندگانی از سوی سفارت ایران در لندن جهت ارائه خدمات کنسولگری به سایر شهرهای انگلیس که از نظر جمعیت ایرانیان قابل ملاحظه است اعزام شده، تا ضمن ارائه تسهیلات به هموطنان در وقت و هزینه شان صرفه جویی شود.
وی افزود: این سفرها بازخورد بسیار خوبی داشته و حتی درخواست های مکرری به وزارت خارجه صورت گرفته تا این قبیل کارها استمرار داشته باشد.
زینتی خاطرنشان ساخت: ما نیز متعاقبا این مساله را در دستور کارمان قرار داده ایم و قرار است سفرهایی را به منچستر، بیرمنگهام، گلاسکو و نیوکاسل داشته باشیم.
وی در خصوص میزان مراجعین به کنسولگری گفت: روزانه بین 120 الی 150 نفر در بخش ایرانیان و 100 نفر در بخش روادید برای اتباع خارجی مراجعه کننده داریم. 
زینتی ادامه داد: در حدود 100 الی 110 نفر پاسخگویی تلفنی داریم ضمن آنکه از طریق ایمیل هم مکاتباتی صورت می گیرد.
وی در پاسخ به این پرسش که کنسولگری برای تسهیل خدمات کنسولی به ایران چه اقداماتی را تاکنون صورت داده گفت: سیستم تاک از ابتدای سال جاری راه اندازی شده و برای مواردی همچون اجازه خروج، وکالتنامه و موارد این چنینی از طریق این سیستم قابل پیگیری است.
زینتی گفت که این سیستم به صورت آنلاین است و از همه جای دنیا قابل دسترسی می باشد.
وی اضافه کرد: همچنین در صدد هستیم تا سیستم های پاسخگویی تلفنی و تارنمای بخش کنسولی را ارتقاء دهیم که بتوانیم خدمات بهتری را به هموطنان مان ارائه دهیم تا از مشکلات آنها کمتر و اطلاعات مفیدتری را در اختیارشان قرار دهد.
زینتی در پاسخ به این پرسش که کنسولگری ایران چه خدماتی را برای حمایت حقوقی از اتباع ایرانی صورت می دهد، گفت:ما برای تخفیف گرفتن مدت زمان زندانیان، از طریق مجاری های دیپلماتیک و سیاسی تلاش می کنیم. دائما به زندانیان مان سر می زنیم و با آنها ارتباط داریم و آنهایی که تمایل دارد با ما ارتباط مفید داشته باشند شرایط رفتن به ایران را فراهم و برگه عبور و گذرنامه صادر می کنیم.
وی افزود: همچنین چنانچه آنها به وکیل نیاز داشته باشند به آنها معرفی می کنیم، ارتباطشان را با خانواده هایشان برقرار می کنیم و دائما تذکرات لازم را به مسئولان زندان ها می دهیم که رفتارشان با اتباع جمهوری اسلامی ایران شایسته باشد.
این دیپلمات کشورمان همچنین در خصوص تجدید مدارک قدیمی مربوط به قبل از انقلاب برخی از هموطنان بیان داشت: چنانچه آنها بتوانند ثابت کنند که ایرانی هستند، ما می توانیم به آنها کمک و مدارک جدید برایشان صادر کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین