کد خبر: 66234135
تاریخ انتشار: پنجشنبه 18 شهريور 1395
خانه » خبر گزاری ها » قدس آنلاین » هرچه سریعتر فرآیند برگزیت را آغاز کنید/توپ در زمین انگلیس/اروپا درانتظار فعال شدن ماده ۵۰پیمان لیسبون است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

«دونالد توسک»رئیس شورای اروپا روز پنجشنبه در جریان دیدار با `ترزا می` نخست وزیر انگلیس در لندن ضمن اشاره به انتظار رهبران اروپایی برای فعال شدن ماده ۵۰ پیمان لیسبون در اولین زمان ممکن بعد از همه پرسی ۲۳ ژوئن، گفت: در حال حاضر توپ در زمین انگلیس است.

به گزارش چی 24 به نقل از قدس آنلاین:

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا بیان داشت که بروکسل در انتظار فعال شدن ماده 50 پیمان لیسبون از دولت سوی انگلیس است.
وی تصریح کرد که «آغاز هرچه سریع تر مذاکرات» برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به نفع طرفین است.
رهبران کشورهای اروپایی قرار است هفته آینده در کشور اسلواکی دیدار و در خصوص تاثیرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت وگو کنند.
با این حال توسک اظهار داشت: «این نشست بدین معنا نیست که ما قرار است در خصوص آینده روابط مان با انگلیس بحث کنیم، چون ما نیازمند فعال شدن ماده 50 پیمان لیسبون از سوی انگلیس هستیم.»
رئیس شورای اروپا با بیان اینکه «این موضع تمام کشورهای عضو است» خطاب به «می» افزود: به عبارت ساده تر، توپ در زمین شماست. 
وی ادامه داد: من آگاه هستم که این کار ساده ای نیست اما من امیدوارم که شما آماده باشید تا هرچه سریع تر این روند را آغاز کنید.
توسک گفت: من تردیدی ندارم که در نهایت، راهبرد دو طرف تلاش برای ایجاد رابطه نزدیک خواهد بود.
'ترزا می' نیز در این دیدار به توسک گفت که انگلیس به طور جدی برگزیت را دنبال خواهد کرد.
نخست وزیر انگلیس همچنین روز گذشته در نشست مجلس عوام با بیان اینکه دولتش قصد ندارد که 'دست خودش را زودتر از موعد در مذاکرات برگزیت باز کند'، گفت که لندن به دنبال کش دادن این مذاکرات نیست.
نخست وزیر انگلیس گفت: لندن به دنبال شروع مذاکرات برای برقراری روابط جدید با اتحادیه اروپا است و این مذاکرات شامل کنترل بر جریان مردمی است که وارد انگلیس می شوند و نیز بحث های تجاری است.
'ترزا می' اضافه کرد که او خواهان بهترین توافق با اتحادیه اروپا است هر چند که خواهان کش دادن مذاکرات نیست، ضمن اینکه نمی خواهد که 'پیش از موعد دست های خودش را در این مذاکرات که دارای پیچ وتاب های زیادی خواهد بود'، باز کند .
نخست وزیر انگلیس بار دیگر تأکید کرد که به رأی مردم کشورش در همه پرسی برگزیت که در 23 ژوئن برگزار و منجر به رأی آنها به برگزیت شد، احترام گذاشته و فرآیند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز می کند.
'ترزا می' همچنین بابیان اینکه که خواهان یکپارچگی بریتانیا در جریان مذاکرات برگزیت است، بیان داشت که در مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا درصدد کسب بهترین نتیجه برای کل کشورش از جمله اسکاتلند است.
نخست وزیر انگلیس گفت:مخالفان برگزیت باید به یاد بیاورند رأی اکثریت مردم در روز برگزاری همه پرسی 23 ژوئن ( سوم تیرماه ) چه بود و حزب محافظه کار برای احترام به خواسته اکثریت مردم بریتانیا، حتماً برگزیت را عملی می کند.
وی گفت: کسانی که سعی می کنند مذاکرات برگزیت را کش دار کنند، کسانی هستند که می خواهند جلوی خروج از اتحادیه اروپا بگیرند.
به دنبال رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، انگلیس بایستی ماده 50 پیمان لیسبون که ناظر بر تمایل این کشور به خروج از عضویت در اتحادیه اروپا است را فعال سازد.
به گفته منابع انگلیسی، قرار است این کشور اوایل سال 2017 ماده 50 پیمان لیسبون را فعال نماید.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین