کد خبر: 66234140
تاریخ انتشار: پنجشنبه 18 شهريور 1395
خانه » خبر گزاری ها » قدس آنلاین » ییلدیریم ار افزایش تدابیر امنیتی در مرز ترکیه با سوریه خبر داد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نخست وزیر ترکیه اعلام کرد، مراکز مدیریت بحران در سراسر ترکیه تشکیل می دهد و اهداف آن مبارزه با پیگردهای غیر قانونی است که در راستای تحقیقات درباره سازمان گولن انجام می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از قدس آنلاین:

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، بنعالی ییلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه تاکید کرد که یکی از دلایل اصلی تشکیل مراکز مدیریت بحران رسیدگی به شکایات مردمی است که گمان می‌کنند به اشتباه هدف تحقیقات ضد سازمان فتح‌الله گولن، روحانی ترک‌تبار ساکن آمریکا قرار گرفته‌اند.

این اقدامات در شرایطی انجام می‌شود که نگرانی‌هایی درباره ضایع شدن حقوق افراد عادی غیرمرتبط با کودتای ۱۵ ژوئیه ترکیه به وجود آمده است.

او افزود: اگر هرگونه اقدام اشتباهی در جریان این عملیات‌ها انجام شود که مغایر قوانین باشد، آن را بررسی می‌کنیم. دولت معتقد است که اقدامی صددرصد دقیق در رابطه با تحقیقات ضد گولن غیرممکن است و برخی مواقع شناسایی اعضای آن که حاضر به همکاری نیستند، دشوار است.

نخست وزیر ترکیه اظهار داشت که مسوولان ترکیه باید در خدمت ملت باشند و در ایجاد پروژه‌های کشور کم کاری نکنند. عملیات پاکسازی سیستم‌های دولتی از گرونه فتح الله گولن ادامه خواهد داشت.

او در نشستی با استاندارهای ترکیه تاکید کرد: استانداران باید گروه بحران تشکیل دهند و ادله و مدارک لازم را برای اثبات برخی افرادی که با گولن همکاری دارند، جمع آوری کنند. هر کسی که به طور غیرقانونی وارد ترکیه می‌شود چالشی برای کشور ما است و ما باید پاسخی مناسب به آن دهیم.

نخست وزیر ترکیه افزود:‌ ترکیه مرزهایش با سوریه امن‌تر خواهد کرد و با هر گونه ورود غیرمجاز به مرزهایش همانند تجاوز به خاکش تعامل می‌کند.

ییلدیریم تاکید کرد،  تدابیر امنیتی در اطراف تمامی گذرگاه‌ها اتخاذ خواهد شد. این مرحله مرحله دفاع نیست بلکه مرحله تهاجم است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین