کد خبر: 66234141
تاریخ انتشار: پنجشنبه 18 شهريور 1395
خانه » خبر گزاری ها » قدس آنلاین » دوست و دشمن به وجود ثبات و امنیت پایدار در ایران معترف هستند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزیر کشور گفت: امروز با وجود ناامنی و بی ثباتی در سطح منطقه، دوست و دشمن به وجود ثبات و امنیت پایدار در ایران معترف هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از قدس آنلاین:

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان قزوین افزود: ثبات و امنیت پایدار کشور در حالی است که مسلمانان و مردم منطقه گرفتار خطر و ناامنی هستند.

وی ادامه داد: امروز جان و مال و ناموس مسلمانان منطقه به دست عده ای از خدا بی خبر که با تحلیل و تفسیر غلط از دین، فرقه ای راه اندازی کرده و آلت دست زورمداران و مرتجعان شده و لشگری از فقرا و بیچارگان نیز آنها را همراهی می کنند، در خطر است.

وی، وضعیت نامطلوب منطقه به لحاظ برخورداری از ثبات و رسیدن به صلح و امنیت پایدار در کشورهای گرفتار در جنگ و ترور را زمان بر دانست و گفت: امروز یک جنگ جهانی در مقیاس منطقه ای را شاهد هستیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود خصومت دشمنان با ایران را ناشی از پای بندی به ارزش های دینی و دفاع از مظلوم در برابر ظالم دانست و افزود: دشمنی دشمنان تا هنگامی که به اصول خود ادامه داده و در راه امام خمینی (ره) گام برداریم و در برابر استکبار مقاومت کنیم، پابرجا خواهد بود.

وی، دلیل ترس دشمن از ایرانیان را تبعیت آنان از رهبری و ولایت فقیه عنوان و یادآور شد: اگر از اصول و اهداف خود دست کشیده و وحدت و انسجام خود را خدشه دار کنیم، دشمن به اهداف خود دست می‌یابد.

وی با بیان این‌که «امروز شکرگزار امنیت و وحدت موجود در کشور خود باید باشیم»، تاکید کرد: قوای سه گانه ما در راستای پیشبرد امور کشور ارتباط صمیمی و تنگاتنگی با یکدیگر داشته و فضای داخلی نیز توام با آرامش و وحدت است تا جایی که با پختگی و ورزیدگی احزاب و گروه ها و تلاش دولت، انتخاباتی بزرگ را با وجود همه تلاش های دشمن در امنیت و سلامت کامل برگزار کردیم.

رحمانی‌فضلی با بیان این‌که «باید قدردان وضعیت کنونی کشور و وجود نعمت امنیت و رهبری آن باشیم»، اضافه کرد: در گذشته شاهد قهرهای 11 روزه ای بوده و گروه ها و جریان ها در مقابل یکدیگر می ایستادند که این وضعیت مردم را ناراحت کرده بود.

وی یادآور شد: روزهایی را پشت سرگذاشتیم که سران قوا در مجلس با توهم هایی که وجود داشت با یکدیگر درگیر شده و یکی سی دی علیه دیگری پخش می‌کرد و دیگری نیز مجبور به دفاع و پاسخ می شد به طوری که این موضوع خاطر مقام معظم رهبری را مکدر ساخته و ایشان این رویه را شرعا و قانونی غلط و نادرست خواندند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران و مسئولان گفت: باید ارائه خدمت بی منت و صادقانه را در دستور کار خود قرار داده و به کار برای مردم اعتقاد و باور قلبی داشته باشید.

وزیر کشور با بیان این‌که «خدمت به مردم در نظام مقدس اسلامی توفیقی بزرگ برای مسئولان محسوب شده و باید قدر آن را بدانند»، افزود: مسئولیت مدیران در این نظام یک تعهد دینی و الهی، اجتماعی و تاریخی است.

وی خطاب به مدیران و کارگزاران جامعه گفت: برای دستیابی به حکومت اسلامی و الهی از صدها سال قبل در کشور مجاهدت های زیادی صورت گرفته و خون های زیادی نیز بر زمین ریخته شده و بنابراین باید بدانیم در چه کشوری و چه حاکمیتی مسئول و مدیر هستیم.

وی با عنوان این‌که «مدیران باید جایگاهی که در آن قرار دارند را به خوبی بشناسند»، به تشریح مجاهدت‌های امام خمینی (ره) و مردم ایران در راه به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: ما صیانت کنندگان راه و اندیشه امام راحل، شهدا و حافظان آرمان های انقلاب هستیم و دین خود را در این خصوص باید با انجام خدمت خوب به مردم و نظام، ادا کنیم.

  رحمانی فضلی  از مدیران و مسئولان به عنوان هدایت گران اقتصاد مقاومتی یاد و خطاب به آنان افزود: باید مردم را به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی بسیج کرده و در این رابطه گفتمان و انگیزه ایجاد کنید.

وی با تاکید بر تلاش مدیران برای رفع مشکلات معیشتی مردم، اضافه کرد: باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی فرهنگ سرمایه گذاری و پس انداز را در جامعه ترویج و نهادینه ساخت.

وی استفاده از تجربه‌های موفق و گرفتن مشاوره برای پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را امری لازم و ضروری دانست و ادامه داد: باید از برنامه های نو و خلاق در این راه استقبال کرده و آن‌ها را مورد حمایت قرار دهیم.

وزیر کشور با بیان این‌که «جز پیشبرد اقتصاد مقاومتی چاره دیگری برای اداره کشور و رسیدن به رشد و توسعه وجود ندارد»، گفت: اقتصاد مقاومتی را باید برای خود فراتر از یک ضرورت دانسته و آن را یک جبر که جز آن راه دیگری نداریم، تلقی کنیم.

وی از اقتصاد مقاومتی به عنوان یک راهبرد و سیاست علمی که در سایر کشورهای توسعه یافته نیز به آن توجه شده نام برد و افزود: این موضوع برای کشور ما به لحاظ اقتصادی، امنیتی و سیاسی مهم بوده زیرا موجب تقویت اتحاد و همگرایی و همکاری در سطح جامعه شده و ما را به اهداف توسعه ای خود می‌رساند.

این مقام مسئول با بیان این‌که «در ابتدای انقلاب و پس از آن روش ها و مدل های مختلفی برای پیشبرد اقتصاد کشور مطرح می شد و در همین رابطه عده ای می‌گفتند که باید دور کشور را دیوار گرفت و همه چیز را کوپنی کرد و برخی نیز معتقد بودند که درهای کشور باز و گمرک ها نیز تعطیل شود»، افزود: این در شرایطی است که در اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری به دو بحث درون زا و برون گرا بودن توجه شده که اینها دو کلمه با یک دنیا مفهوم و معنی هستند.

وی با اشاره به نقش اقتصاد مقاومتی در راستای ارتقای رفاه شهروندان و حل مشکل بیکاری، گفت: نباید فراموش کرد امروز اصلی ترین عامل نارضایتی مردم مسائل و مشکلات اقتصادی و موضوع بیکاری است.

وی با بیان این‌که «دولت و رئیس جمهوری به اقتصاد مقاومتی ایمان راسخ دارند»، افزود: در همین رابطه قرارگاهی با مسئولیت معاون اول رئیس جمهوری تشکیل و برای پیشبرد برنامه ها و سیاست های مرتبط با آن در مناطق مختلف کشور برای هر استان، مسئول و وزیر معینی نیز تعیین شده است.

رحمانی فضلی در ادامه خواستار کمک دانشگاه‌ها به پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی شد و از آنها خواست تا در این رابطه به ارائه راهکارهای علمی بپردازند.

وی، ارتقای بهره‌وری، تلاش برای کیفی‌سازی محصولات تولیدی و توجه به تولید کالاهای دانش بنیان را نیز حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با قیمت تمام شده بالا و بهره وری و کیفیت پائین نمی‌توان از اقتصاد قوی و مقاومتی برخوردار بود. برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی باید از تکیه به درآمدهای نفتی پرهیز کرده و به توانمندی های دیگر خود مراجعه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که «باید از برداشت های غلط و پیگیری منافع شخصی و گروهی در پیشبرد اهداف کشور و اموری که به وحدت و انسجام ملی آسیب می زند پرهیز کرد»، ادامه داد: هر گروه و جناحی که در این خصوص کوتاهی کند ریشه را زده و برخلاف منافع ملی حرکت کرده است.

وزیر کشور با اشاره به این‌که «برخی برای تضعیف رقبا در انتخابات پیش رو تلاش می‌کنند»، یادآور شد: در کشور ما انتخابات از یک فرآیند قانونی برخوردار بوده و همه احزاب و گروه ها، حتی نامزدها نیز شناخته شده و چیز مجهولی نیز در این رابطه وجود نداشته و مردم بر همه چیز آگاه هستند؛ بنابراین این‌گونه رفتارها جایگاهی نداشته و اثربخش هم نیستند.

وی در بخش پایانی سخنان خود به تشریح ظرفیت های فرهنگی، اقتصادی و علمی قزوین پرداخت و گفت: این استان با برخورداری از یک موقعیت استراتژیک و نمونه در سطح کشور می‌تواند پرچمدار اقتصاد مقاومتی باشد.

وی با بیان این‌که «امروز همه استان های کشور با توجه به استعدادها و توانمندی هایی که از آن برخوردار هستند می‌توانند خود را به خوبی اداره کنند»، افزود: در همین رابطه برخی استان‌ها عقب و برخی هم جلو بوده که قزوین را باید جزو پیشگامان دانست.

به گزارش ایسنا پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور اعلام کرد که در پایان این همایش، از سیستم یکپارچه و جامع خدمات شهرسازی استان قزوین رونمایی شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین