کد خبر: 66238310
تاریخ انتشار: جمعه 19 شهريور 1395
خانه » خبر گزاری ها » قدس آنلاین » آزادسازی ۲.۱ میلیارد دلار از دارایی های ایران نه بخاطر برجام بلکه بابت گرو گان ها بود/ برجامی که قلب رآکتور اراک را بتن کرد نتوانسته جیب کشور را پُر پول کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه پول های آزادشده نه بخاطر برجام بلکه بابت گروگان ها بوده، گفت: برجامی که قلب رآکتور اراک را بتن کرد، نه توانسته جیب کشور را پُر پول کند و نه توانسته مشکل جابجایی پول را حل کند.

به گزارش چی 24 به نقل از قدس آنلاین:

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس ، لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به آزادسازی 2.1 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران توسط خزانه‌داری آمریکا اظهار داشت: اگر مقام معظم رهبری با شرایطی به اینکه دولت در موضوع هسته‌ای مذاکراتی را داشته باشد، موافقت کردند، بدین خاطر بود که تحریم‌ها برداشته شود.

وی افزود: یکی از آثار تحریم‌ها ایجاد مشکلاتی در معاملات و ارتباطات بانکی بود و قرار بود با برجام این مشکل رفع شود که هنوز نشده است. ما امروز می‌بینیم هنوز تحریم‌ها سرجای خود باقی است و مقدار پولی هم که آزاد شده نه بخاطر برجام بلکه بابت گرو‌گان‌ها و تبادلات امنیتی بوده که آن هم از طریق هواپیما و بصورت نقد بوده است.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجامی که قلب رآکتور اراک را بتن کرد نتوانسته جیب کشور را پُر پول کند، گفت: اینکه هنوز پول بصورت نقد و با هواپیما به کشور منتقل شود که دیگر نیازی به مذاکره نداشت آن هم با این شرایط که نزدیک به 400 میلیون دلار پول ما را بخاطر این نوع حمل و نقل بگیرند.

افتخاری با تأکید بر اینکه با برجام آینده شفافی را نمی‌شود مشاهده کرد، گفت: آقایان بالاخره باید بگویند که دستاورد برجام تا به امروز چه بوده است آیا ما توانستیم از طریق برجام به پول‌های مان دسترسی پیدا کنیم یا خیر؟.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برجامی که قلب رآکتور اراک را بتن کرد، نه توانسته جیب کشور را پُر پول کند و نه توانسته مشکل جابجایی پول را حل کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین