کد خبر: 66312671
تاریخ انتشار: جمعه 19 شهريور 1395
خانه » خبر گزاری ها » قدس آنلاین » لغو ممنوعیت دیدار از اینجرلیک برای نمایندگان پارلمان آلمان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دولت ترکیه ممنوعیت دیدار از پایگاه اینجرلیک برای نمایندگان پارلمان آلمان را لغو کرده و به این ترتیب اعضای کمیسیون دفاعی پارلمان این کشور می توانند در ماه اکتبر از اینجرلیک دیدن کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از قدس آنلاین:

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم ، ترکیه برای سفر نمایندگان پارلمان آلمان به این کشور برای بازدید از پایگاه اینجرلیک چراغ سبز نشان داد.

به این ترتیب دیدار اعضای کمیسیون دفاعی پارلمان آلمان از پایگاه هوایی اینجرلیک باید بر اساس تصمیمات قبلا اتخاذ شده اوایل اکتبر انجام شود.

ترکیه چندی پیش به دلیل تصویب قطعنامه نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان دیدار از پایگاه ایجرلیک را برای نمایندگان پارلمان این کشور ممنوع اعلام کرد.

بعد از اینکه دولت آلمان اعلام کرد که قطعنامه نسل کشی ارامنه تصویب شده در پارلمان این کشور از نظر قانونی الزام آور نیست، آنکارا در مناقشات با آلمان درباره ممنوعیت دیدار نمایندگان پارلمان این کشور از پایگاه اینجرلیک از خود نرمش نشان داد.

در روز سه شنبه نیز وزیر دفاع آلمان اعلام کرد که ارتش این کشور می خواهد  58 میلیون یورو را در پایگاه هوایی اینجرلیک سرمایه گذاری کند.

در حال حاضر حدود 250 سرباز آلمانی در پایگاه هوایی اینجرلیک مستقر است. این نیروها همراه با هواپیماهای شناسایی آلمان از عملیات ضد داعش در سوریه حمایت می کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین