کد خبر: 67380364
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 شهريور 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » اتوبان اصفهان شیراز اولین اتوبان بتنی کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت که دو قطعه اول از آزادراه بتنی اصفهان-شیراز بطور متوسط 33 درصد پیشرفت داشته و برای اجرای قطعه سوم نیز بزودی فراخوان جذب سرمایه گذار برگزار خواهد شد.

علی نورزاد درگفتوگو با مهر، توضیح داد: این دوقطعه از “تنگ خیاره” تا “سده” آغاز شده و از سده تا “ایزدخواست” ادامه می یابد، طول هرکدام از قطعات ۱۰۵ کیلومتر است و پیشرفت کنونی قطعه سده تا خیاره ۳۸ درصد و از ایزد خواست تا سده ۲۷ درصد است که بر این اساس، میزان پیشرفت این دو قطعه بطور متوسط ۳۳ درصد است.

این مقام مسئول افزود: منابع مالی لازم به پروژه آزاد راه اصفهان- شیراز تزریق شده و پیمانکار هم فعال است البته این پروژه با مشکلاتی همچون موانع ارزیابی، تملک اراضی و بهره گیری از تکنولوژی جدید(رویه بتن به جای آسفالت) مواجه بوده و همین موضوع پیشرفت پروژه را با تاخیر همراه کرده است.  

نورزاد اظهارکرد: بحث ارزیابی در دو قطعه (خیاره تا سده و سده تا ایزدخواست) بالای 80 درصد پیشرفت داشته امابحث تملک هم مهم بوده و این موضوع مشکلاتی را در پیشرفت کار ایجادکرده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر ساخت این دو  قطعه، یک قطعه دیگر 117 کیلومتری هم درحال بررسی و مطالعه است که ایزدخواست را به اصفهان متصل می کند.  

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با اشاره به آغاز ساخت قطعه سوم در ماه های آتی گفت: براساس برنامه قراراست در آینده نزدیک، فراخوانی برای جذب سرمایه گذار برگزار شود که این موضوع نیازمند مصوبه هیات وزیران است.

نورزاد اظهارکرد: ساخت پروژه آزاد راه اصفهان- شیراز از سمت شیراز آغاز شده است و با اجرای 117 کیلومتر قطعه سوم به اصفهان متصل می شود.  

گفتنی است ساخت نخستین آزادراه بتنی ایران(اصفهان-شیراز) با 6 باند رفت و برگشت به طول 105 کیلومتر، آغاز شده است و با اجرای این پروژه علاوه بر کوتاه کردن 2.5 ساعته مسیر تهران به شیراز، هزینه‌ نگهداری از راه ها کاهش یافته و رونق به کارخانه‌های سیمان‌سازی کشور باز می‌گردد.

برچسب ها :
اتوبان

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین