کد خبر: 67392407
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 شهريور 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی:برای معرفی شخصیت حضرت امیر(ع) کرسی های علمی راه اندازی شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند: با توجه به موقعیت جهانی و ارادت مسلمانان به مسجد مقدس جمکران لازم و ضروری است کرسی هایی با موضوع معرفی حکومت و شخصیت حضرت علی (ع) و سیره علمی و عملی ایشان در این مسجد مقدس برگزار شود.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له ظهر امروز در دیدار با تولیت، مسؤولان و جمعی از خادمان مسجد مقدس جمکران گفتند: اقداماتی که در مسجد مقدس جمکران انجام گرفته است بسیار خوب و وسیع است و جایگاه این مسجد اقتضا می‌کند که اقداماتتان روز به روز وسیع‌تر شود. مرجع عالیقدر افزودند: هر کس که می‌خواهد از نظر علمی به حضرت آدم، از نظر زهد به حضرت داوود و به حضرت سلیمان از نظر شکوه و به یوسف از نظر زیبایی نگاه کند باید به امیر المؤمنین نگاه کند. ایشان ادامه دادند: شخصیت حضرت علی باید به صورت وسیع باید در جامعه تبیین شود، یکی از موضوعات مهم این است که در مقابل تکفیری‌ها ایستادگی کرد، چرا که آن‌ها کسانی هستند که قصد دارند نقابی بر چهره آن حضرت بزنند تا معارف ایشان نهفته بماند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان اینکه روز غدیر یک روز نیست بلکه مربوط به کل زمان‌هاست، امیر المؤمنین سنبل حکومت اسلامی از نظر سیاست زهد، و عبادت است تأکید کردند: از کتاب‌های اهل تسنن و شیعه به‌ویژه نهج البلاغه به خوبی می‌توانیم به بیان معارف امیر المؤمنین در جامعه بپردازیم؛ عدالت، سیاست و مطالب توحیدی ایشان در کتاب معنوی نهج البلاغه به خوبی بیان شده است.

معظم له خاطر نشان کردند: جایگاه مسجد مقدس جمکران کرسی مهمی برای تبیین و رساندن پیام اسلام به جهان است؛ حضرت مهدی تا زمانی که سراسر شام را فتنه فرا نگیرد ظهور نخواهد کرد و امروز شاهد هستیم که در شام چه غوغایی شده و از سراسر جهان به این منطقه وارد شدند. حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند :‌فرماندهان سپاه در آن جبهه کمک می‌کنند و خیلی مؤثر هستند، شیعه درست شناخته نشده و اجازه نداده‌اند که شیعه را درست بشناسند و غرب هم شیعه را از روی کتابهای اهل سنت شناخته است.

مرجع عالیقدر شیعیان گفتند:‌دنیای امروز محتاج این است که شیعه را به خوبی به جهانیان بشناساند و جایگاه مسجد مقدس جمکران برای این امر بسیار مطلوب و مهم است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین