کد خبر: 67398422
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » پلیس هم باید در جریان دانشجویان مفقود شده پاسخگو باشد +فیلم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: پای پلیس فدرال مکزیک نیز به تحقیقات در مورد ناپدید شدن ۴۳ دانشجوی مکزیکی در این کشور کشیده شده است.

این دانشجویان در سال ۲۰۱۴ و در نزدیکی شهر ایگوآلا در جنوب مکزیک مفقود شدند و گفته می شود به دستور شهردار این شهر با همکاری مافیا و نیروهای پلیس کشته شده اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از یورونیوز، آلفردو هیگیرا داستنان فدرال مکزیک که مسئولیت این پرونده را بعهده گرفته است در این باره می گوید: «در مورد اینکه چه کسانی برای شهادت یا بازجویی احضار شوند هیچ محدودیتی وجود ندارد و نیروهای پلیس فدرال هم همانند پلیس شهری و پلیس کشوری در این پرونده باید مورد پرسش قرار گیرند. حتی می توان از اعضای دولت هم تحقیق کرد.»

این دانشجویان که روز ۲۶ سپتامبر دو سال پیش سوار بر اتوبوس عازم شهر ایگوآلا برای شرکت در یک تجمع اعتراضی علیه شهردار بودند، دستگیر و به مکانی نامعلوم منتقل شده اند.

تحقیقات اولیه حاکی از کشته شدن این دانشجویان بدست اعضای یک باند قاچاق و سوزاندن جسد آنهاست. شهردار این شهر و همسر وی نیز به اتهام همکاری با این باند قاچاق دستگیر و از کار برکنار شده اند.

تاکنون تحقیقات تنها به نقش پلیس محلی در مفقود شدن این دانشجویان منحصر شده بود. در گزارشی که توسط یک تیم تحقیقاتی مستقل منتشر شده به حضور پلیس فدرال و نیروهای ارتش نیز در محل ناپدید شدن این دانشجویان اشاره شده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین