کد خبر: 67475004
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » میرزاده: تخفیف شهریه برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: اعمال 20 درصد تخفیف شهریه برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی در صد و هفتاد و چهارمین جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی مورد بررسی قرا گرفت.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از ایسنا، دکتر میرزاده در ابتدای این جلسه اعیاد سعید قربان و غدیر و دهه ولایت و تقارن آن با آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد به برکت این اعیاد بزرگ سال جدید فعالیت آموزشی دانشگاه با برکت و قدرت فراوان پیش رود و برای کشور مثمر ثمر شود.

دکتر میرزاده از اعضای هیات رییسه دانشگاه خواست در رسیدگی به امور واحدها و استان ها با همت بیشتری عمل شود تا نیاز به حل مشکلات از طریق مراجعه به سازمان مرکزی کمتر شود.

وی به جلسه روز گذشته برای تقدیر از مدال آوران المپیکی دانشگاه آزاد اسلامی با رییس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه و نیز نامه رییس فدراسیون کشتی برای حل مشکل ادامه تحصیل قهرمانان المپیکی اشاره کرد و گفت: برای ایجاد چنین تسهیلاتی نیاز به طی مراحل قانونی است که دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص پیشگام خواهد بود و اقدامات مربوط را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه نباید این قهرمانان که استعدادهای بزرگ کشور و سرمایه های ورزش ایران هستند از ادامه تحصیل محروم شوند، ابراز امیدواری کرد نهادهای تصمیم گیر نیز در این زمینه کمک کنند.

دکتر میرزاده با اعلام اینکه نتایج آزمون کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه در حال اعلام شدن است، از زحمات مرکز سنجش و پذیرش در این زمینه و نیز معاون آموزشی و مدیران ایشان در زمینه ممیزی دقیق و سختگیرانه رشته ها و رسیدن به استانداردهای کیفی قدردانی کرد.

دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه گفت: با توجه به اینکه پذیرش در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و نیز کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی به صورت بدون آزمون است، مقرر شد به اطلاع دانش آموزان فنی حرفه ای و کار و دانش و داوطلبان و دانشجویان مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته رسانده شود که با ورود به دوره کاردانی، تا مقطع کارشناسی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه تحصیل خواهند داد.

دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی نیز گزارشی از مصوبات کمیسیون شماره دو ارائه داد، به گفته وی در این کمیسیون تصویب شد شیوه و نحوه دریافت شهریه دانشجو نیز در کمیته تعیین شهریه مطرح شود تا در سراسر کشور رویه واحدی در این خصوص اجرایی شود.

دکتر هاشمی همچنین گزارشی از تفاهم نامه های منعقده بین دانشگاه و سایر نهادها ارائه کرد، به گفته وی براساس تفاهم نامه با ستاد مبارزه با مواد مخدر کارگاه های آموزشی در سطح مدیران دانشجویی، خوابگاه ها و حراست برگزار شده و به اذعان ستاد مبارزه با مواد مخدر دانشگاه آزاد اسلامی از دستگاه های پیشرو در همکاری با این حوزه است.

وی در باره تفاهم نامه با بهزیستی گفت: براساس این تفاهم نامه 20 درصد تخقیف شهریه برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی و معلولان در نظر گرفته شده است.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی درباره تفاهم نامه منعقده با دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز گفت: این دفتر جلوه انقلابی حوزه است و یک سازمان عظیم آموزشی، فرهنگی و پژوهشی است که تا کنون جلسات خوبی در خصوص اجرای این تفاهم نامه برگزار شده است.

وی درباره تفاهم نامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: علاوه بر حوزه سینما در حوزه های کتاب و ادبیات همکاری های خوبی صورت گرفته و نخستین سالن سینمایی دانشگاه در سروستان بزودی افتتاح خواهد شد.

دکتر طه هاشمی گفت: سند اجرایی در حوزه قرآن و عترت نیز به زودی ابلاغ می شود. وی افزود: در خصوص تفاهم نامه با سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی نشست های خوبی برگزار شده و مشخصا در حوزه رشته های زبان و ادبیات فارسی، تاریخ و تمدن ایران و اسلام که مورد تاکید رییس دانشگاه است همکاری های خوبی شکل گرفته است.

هاشمی گزارشی از تفاهم نامه با موسسه خاتم الانبیا ارائه کرد که این تفاهم نامه نیز با سرعت خوبی پیش می رود و سه کارگاه پربار در این خصوص برگزار شده است.

وی به تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی با بنیاد سعدی که به امضای دکتر میرزاده و دکتر حداد عادل رسیده اشاره کرد و گفت: زمینه خوبی برای همکاری های متعدد ایجاد شده و دوره های آموزشی مشترک در حال برگزاری است و دانشجویان برگزیده در المپیاد زبان فارسی در ترکیه 30 نفر به ایران آمدند و این اقدام به گام های عملی رسید.

هاشمی به فراخوان اداره کل امور بین المل برای معرفی اساتیدی که غیر از زبان فارسی به زبان دیگری تسلط دارند اشاره کرد و گفت: با توجه به زیرساخت ها و شبکه بین الملل و واحد مجازی زمینه خوبی برای اجرای این امر فراهم شده است.

تفاهم نامه با معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم از دیگر تفاهم نامه هایی است که دانشگاه امضا کرده و تا کنون در حد برگزاری جلسات مشترک پیش رفته است.

به گفته معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، تفاهم نامه با میراث فرهنگی نیز پیشرفت خوبی داشته و گروه های مردم شناسی دانشگاه براساس این تفاهم نامه توانسته اند در محیط های متعلق به میراث فرهنگی به کار تحقیق و پژوهش بپردازند.

وی به سایر تفاهم نامه ها نیز اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد به زودی تفاهم نامه ای با کمیته امداد امام خمینی(ره) منعقد شود.

پس از ارائه این گزارش، بویژه در راستای پیگیری تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هیات رییسه تصویب کرد که کلیه امور مربوط به توسعه گردشگری در دانشگاه به صورت متمرکز انجام شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر احسانی به برگزاری همایش معاونان اداری مالی دانشگاه که پس از 20 سال در سازمان مرکزی برگزار شد اشاره کرد و گزارشی در خصوص نتایج این همایش ارائه کرد. وی به کمیسیون های برگزار شده و جمع بندی ها اشاره کرد و گفت: بخشنامه صرفه جویی 10 تا 15 درصدی در این کمیسیون ها نهایی شد همچنین پیشنهاد ارتباط دادن نرم افزار مالی با امور فارغ التحصیلان با همکاری معاونت دانشجویی فرهنگی و فن آوری اطلاعات دانشگاه، پیگیری با مطالبات مالی واحدها توسط معاونان اداری و مالی نیز از دیگر مصوبات این کمیسیون بوده است.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین