کد خبر: 67482728
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » امضای توافق «بزرگترین بسته حمایت نظامی» آمریکا از اسرائیل
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: توافق کمک نظامی میان آمریکا و رژیم صهیونیستی که گفته می‌شود ۳۸ میلیارد دلار ارزش آن است به امضاء رسید.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از تسنیم، آمریکا و رژیم صهیونیستی توافق «بزرگ‌ترین بسته حمایت نظامی» واشنگتن از یک دولت خارجی در طول تاریخ را امضا کردند. گفته می‌شود بر اساس این توافق ظرف 10 سال آمریکا 38 میلیارد دلار بودجه به اسرائیل تخصیص می‌دهد .
منابعآگاه و نزدیک به مذاکرات آمریکا و اسرائیل اعلام کرده بودند که واشنگتن و تل‌آویو بزودی توافق نهایی مربوط به کمکهای نظامی 10ساله به‌ارزش 38 میلیارد دلار را امضا می‌کنند.
این بزرگترین قرارداد کمکهای نظامی آمریکا به یک دولت خارجی ولی مقامهای رسمی هر دو طرف اعلام کرده‌اند که کاخ سفید توانسته است در این قرارداد، امتیازات بزرگ و مهمی را از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بگیرد.
توافق جدید شامل این مسئله خواهد بود که اسرائیل نمی‌تواند به‌دنبال منابع مالی بیشتری از کنگره فراتر از کمکهای مالی در بسته جدید باشد. اسرائیل در این قرارداد جدید متعهد خواهد شد تا از کمکهای نظامی آمریکا برای خریداری تسلیحات آمریکایی استفاده کند و از سایر کشورها اقدام به خرید تسلیحات نظامی نکند.
یاکوب ناجل مذاکره کننده ارشد اسرائیلی، رئیس موقت شورای امنیت ملی اسرائیل دو شب قبل وارد واشنگتن شده‌ تا مراسم امضای این قرارداد را با سوزان رایس مشاور امنیت ملی کاخ سفید آماده کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین