کد خبر: 67486861
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » رکورد شکنی بانوی طلایی ایران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: پنجمین طلای کاروان ایران در پارالمپیک ریو توسط نماینده تیراندازی ماده تپانچه خفیف 50 متر به دست آمد تا این ورزشکار دومین مدال زرین خود را کسب کند.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از ورزش سه، ساره جوانمردی که با رکوردشکنی در ماده 10 متر رشته تفنگ بادی پارالمپیک ریو 2016 نخستین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرده بود، شب گذشته دومین رقابت خود در این مسابقات را در سالن «دئودور» و رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف 50 متر آغاز کرد.

در مرحله مقدماتی این رشته ساره جوانمردی، مهدی زمانی و عالیه محمودی سه نماینده ایران بودند که تنها جوانمردی توانست با کسب 534 امتیاز، پس از چائو یانگ ورزشکار چینی و چوات کاراگل از ترکیه که به ترتیب 546 و 538 امتیاز کسب کردند بعنوان نفر سوم راهی فینال بازی‌ها شود.

جوانمردی در فینال رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف 50 متر که دقایقی قبل به پایانی رسید موفق شد با ثبت 189.5 امتیاز، علاوه بر کسب طلای المپیک، رکورد این رشته را شکست.

چائو یانگ چینی که در مرحله مقدماتی در گروه جوانمردی صدرنشین شده بود در فینال 186.5 امتیاز گرفت و به مقام دوم رسید و دنیسوک اوکراینی با کسب ۱۶۰.۸ امتیاز مدال برنز پارالمپیک ریو را به دست آورد.

جوانمردی با قرار گرفتن در جایگاه اول، به نخستین زن ایرانی تبدیل شد که در تاریخ پارالمپیک ایران دو مدال طلا کسب می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین