کد خبر: 67486862
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » رونمایی از سومین شرکت دانش بنیان در شیراز
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری فارس گفت: در سال جاری از دو شرکت دانش‌محور در این استان رونمایی شده است و ماه آینده سومین شرکت دانش‌بنیان نیز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از فارس، سید مهدی نصیری بعد از ظهر امروز در حاشیه رونمایی از سامانه راکت هوشمند اطفا حریق در جمع خبرنگاران در سخنانی اظهار داشت: رونمایی از شرکت‌های دانش‌محور و دانش‌بنیان که سهم عمده‌ای در بازار تولید دارند دلگرمی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که قصد ورود به بازار کار را دارند موجب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرازونشیب‌هایی که بر اثر تحریم‌ها در کشور به‌ ویژه فارس به‌ وجود آمده است 205 شرکت تولیدی دانش‌بنیان در چهار مرکز پارک رشد علم و فناوری در این استان موردحمایت و مشاوره قرار گرفته‌اند.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری فارس تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه مراکز رشد پارک علم و فناوری حمایت، مشاوره، تخصیص اعتبارات تا سقف 70 میلیون تومان است اما شرکت‌هایی که نیاز مالی ندارند از سوی این پارک موردحمایت قانونی قرار می‌گیرند.

نصیری بیان داشت: رونمایی از سامانه راکت هوشمند اطفا حریق نشانه تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و در این راستا پارک علم و فناوری باید با تمام توان و ظرفیت از این‌گونه شرکت‌های دانش‌محور حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه با اجرایی شدن پسابرجام ممکن است زمینه برای ورود محصولات خارجی افزایش یابد، افزود: با حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌محور، زمینه تولیدات و صادرات محصولات در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای افزایش می‌یابد.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین