کد خبر: 67549796
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » مرام نامه های اخلاقی برای فضای مجازی تدوین می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر رویکرد اسلامی به اخلاق در فضای مجازی، مرام نامه های اخلاقی را در این بخش تدوین می کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، با توجه به جایگاه مهم و آثار چشمگیر فضای مجازی در کشور، مرکز ملی فضای مجازی در نظر دارد در راستای اهداف و وظایف خود به منظور تصمیم ‏گیری نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه کشور در این حوزه در چارچوب مصوبات شورای عالی فضای مجازی کشور، مرامنامه های اخلاقی برای فضای مجازی تدوین کند. این مرکز از کلیه فعالان و صاحب نظران دعوت کرده است تا با مطالعه مرامنامه های پیشنهادی مرکز ملی فضای مجازی، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در خصوص بخش های مختلف آن به پست الکترونیکی nazar@majazi.ir اعلام کنند.

در مرامنامه اخلاقی فضای مجازی مسائل مطرح شده در فلسفه اخلاق، اخلاق هنجاری و فرا اخلاق مباحث نظری و زیربنایی، در تعیین اعمال اخلاقی و معیار آن مورد توجه قرار گرفته است.

در این پژوهش، مرکز ملی فضای مجازی در نظر داد با تدوین دستورالعملهای اخلاقی در شرایط گوناگون فضای مجازی، کدهای اخلاقی مبتنی بر مبانی نظری را با تاکید بر رویکرد اسلامی و بررسی ویژگیهای فضای مجازی، ارائه کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین