کد خبر: 67556504
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 شهريور 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » آمار واردات برندهای ژاپنی در 5 ماهه نخست امسال به کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:
کشور ژاپن همواره به عنوان یکی از خودروسازان مطرح درسطح بین المللی شناخته شده؛ از این رو بازار خرید خودروهای ژاپنی نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان بسیار داغ است.براساس این گزارش تنها در پنج ماهه نخست سال جاری نزدیک به هفت هزار دستگاه خودرو ژاپنی به کشور وارد شده که این تعداد دستگاه ارزشی بالغ بر ۲۲۱ میلیون دلار و معادل هفت هزار ۷۶۸ میلیارد ریال بوده است.

لازم به ذکر است که دربین انواع خودروهای ژاپنی شرکت تویوتا، لکسوس و میتسوبیشی به ترتیب رتبه اول تا سوم بیشترین واردات را از آن خود کرده اند .

 

تویوتا
 
 
بیشترین تعداد خودروهای وارداتی ساخت کشور ژاپن با بالاترین ارزش دلاری و ریالی مربوط به کمپانی تویوتا با تعداد بیش از چهار هزار و ۸۰۰ دستگاه بوده که چیزی حدود ۱۳۵ میلیون دلار و معادل چهار هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال بوده است و نکته حائز اهمیت آن است که تعداد زیادی از این خودرو ها هیبرید بوده است.
 
در حال حاضر ارزانترین و گرانترین خودروی وارداتی شرکت تویوتا با پلاک ملی به ترتیب مربوط به مدل یاریس با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان و  راو ۴ با قیمت  ۲۶۰ میلیون تومان است.
 
لکسوس
 
این کمپانی برند لوکس خودروهای تویوتا را تولید می کند و در حال حاضر محبوبتترین خودرو این کمپانی که امروزه شاهد افزایش تردد ان در سطح خیابان های شهر هستیم سری NX است که علاوه بر زیبایی از امنیت قابل توجهی برخوردار است.
 
از خودروهای کمپانی لکسوس نزدیک به هزار و ۵۰۰ دستگاه به ارزش حدود ۷۱ میلیون دلار،‌معادل دوهزار و ۱۶۵ میلیارد ریال وارد کشور شده است.
 
لکسوس های ۲۰۱۶ پلاک ملی نیز از ۲۰۸میلیون تومان( لکسوس NX200T)تا ۷۱۰ میلیون تومان ( لکسوس شاسی بلند LX570) خرید و فروش می شود.
 
میتسوبیشی
 
سومین خودروی ژاپنی که بیشترین سهم از واردات خودرو را دارد مربوط به شرکت میتسوبیشی است بطوریکه بر اساس آمار تعداد ۳۶۶ دستگاه از تولیدات این شرکت به ارزش نزدیک به هشت میلیون دلار معادل ۲۴۳میلیارد ریال وارد کشور شده است.
 
خودروهای میتسوبیشی مدل ۲۰۱۶  با پلاک ملی از ۷۰ میلیون تومان ( میتسوبیشی میراژ )تا ۲۱۰ میلیون تومان (میتسوبیشی اوتلندر) در بازار خرید و فروش می شود.
 
 
هوندا
 
یکی دیگر از خودروهای ژاپنی که طی ساهای گذشته پیشرفت های بسیاری کرد و با مدل جدید دوباره به بازار کشور بازگشت،‌هوندا بود.
 
از این خودروی ژاپنی ۲۳۲ دستگاه به ارزش حدود ۷ میلیون دلار معادل ۲۱۵ میلیارد ریال وارد کشور شده است.
 
خودروهای میتسوبیشی مدل ۲۰۱۶ با پلاک ملی از ۲۳۲ میلیون تومان تا ۲۵۵ میلیون تومان (بسته به آپشن های مختلف) معامله می شود.
 
 
سوبارو
 
یکی دیگر از خودروهای ژاپنی که استقبال زیادی از آن نشد سوبارو است که ازین کمپانی تنها ۱۰ دستگاه به ارزش حدود ۲۴۰ هزار دلار معادل ۷ میلیارد ۳۲۹ میلیون ریال وارد کشور شده است.
این خودرو وارداتی شامل  دو مدل لگاسی و فارستر از ۸۸ تا ۱۹۸ میلیون تومان می شود.
باشگاه خبرنگاران
 
برچسب ها :

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین