کد خبر: 67965157
تاریخ انتشار: شنبه 27 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » توقع «جایگاه فرمایشی» نداشته باشید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور نامه ای را خطاب به دکتر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم پیرامون اظهارت وی در مورد جایگاه نماز جمعه منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در بخشی از این نامه آمده است: تمامی مسائل مطروحه در تریبون های نماز جمعه بسیار پیشتر درقالب نامه ، بیانیه،مصاحبه و... بارها و بارها مطرح شده و برای مسئولین محترم تبیین شده است. اما متاسفانه به نظر میرسد اساسا گوش شنوا و چشمانی بینا جهت رسیدگی به این دست از مطالبات وجود ندارد. و همانطور که اشاره شد دولت هنوز صلاح را در آن می بیند که به جای پاسخگویی ، منتقدین را مورد لطف و تفقد قرار دهد.

متن کامل این نامه به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی
جناب آقای دکتر محمدباقر نوبخت
سخنگوی محترم دولت تدبیر و امید
سلام علیکم

در خصوص بیانات روز سه‌شنبه ۹۵.۶.۲۳  ،حضرتعالی پیرامون مواضع و مسائلی که در فریضه عبادی –سیاسی نماز جمعه  مواردی به ذهن میرسد که در سطور ذیل خدمتتان عرض میشود.

1-  نماز جمعه از همان ابتدای انقلاب اسلامی مورد توجهات ویژه و خاص حضرت امام خمینی (ره) و امروز نیز مورد توجه خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری است. تریبون نماز جمعه نه یک منبر و کرسی ساده روضه و سخنرانی است و نه جایگاهی برای رقابت های حزبی و جناحی و رعایت قواعد سیاسی کارانه بزرگان. نماز جمعه به عنوان مرکز اجتماع هفتگی مومنین و انقلابیون و به تعبیر حضرت امام به مثابه یک سنگر است و حضور در آن به معنای یک عبادت سرتاپا سیاسی است و تا به امروز نیز چنین بوده است .نقش ارزنده نماز جمعه در تبیین مسائل روز کشور و مسائل جهان اسلام و آگاهی بخشی  به آحاد مردم در منظومه تفکر امام و رهبری از بدیهیات است،این که توقع داشته باشیم تریبون های نماز جمعه تبدیل به یک جایگاه فرمایشی و سکولار شوند و نسبت به مسئل روز بی تفاوت باشند و یا به هنگام انتقاد از عملکرد دولت مانند باقی منتقدین به صورت تلویحی و کنایه دار به آن  تریبون و جایگاه نیز برچسب "بی سوادی" و "بی شناسنامه" بزنیم  نیزبدون شک اقدام مناسبی نیست.

2-  متاسفانه دولت محترم در طول 3 سال گذشته عملکرد مناسبی در حوزه مردم سالاری و شفافیت نداشته است. کارنامه دولت پر است از قرادادها ، مذاکرات  و جلسات محرمانه ای که هر روز از پس پرده این پنهان کاری ها دسته گل جدیدی نمایان میشود. پیشنهاد میشود اگر دستگاه اجرایی کشور نسبت به اقدامات خود دلایل قابل قبول و قابل دفاعی دارد آن را به مردم ارائه کند و اجازه نقد و کارشناسی آن را به منتقدین خود نیز بدهد. این که مردم وکارشناسان و نخبگان را از تحقیق و تفحص پیرامون امورات جاریه کشور منع کنیم و خودمان نیز هیچ دلیل و استدلالی ارائه نکنیم و جواب همه انتقادات و ایرادت  وارده  به عملکردمان را با تخطئه و سرزنش منتقدین بدهیم، به یقین در مدت کوتاهی اعتماد مردمی را خدشه دار خواهد کرد.متاسفانه شاهد آن هستیم که مقامات بلند پایه دولتی در موضوعات  کوچک و بی اهمیتی مانند موضع کنسرتها و قس علی هذا .. موضع گیری های شدیدالحنی دارند و احساس تکلیف کرده در نقش مجری استی فای حقوق مردم ظهور میکنند، اما در مسائل کلان و سرنوشت ساز کشور یا سکوت میکنند و یا از ارائه توضیحات شفاف و واقع بینانه خودداری میکنند. هیهات از آن رو که منتخبین مردم ،افکار عمومی را به انحراف بکشانند و خودشان مانعی در جهت فهم و آگاهی مردم باشند

3-  جریانات جوان انقلابی کشور ،مردم را صاحبان حقیقی انقلاب و کشور میدانند و با احدی عقد اخوت و برادری نبسته است، بنابراین از هر تریبونی که بتواند صدای خود را به گوش آحاد ملت خواهند رسانید و نخواهند گذاشت جریان تبیین و روشنگری به انزوا برود و در این راه هیچ گونه تعارف و معامله ای با هیچ جریان و گروه و حزب سیاسی و غیر سیاسی نخواهد داشت، آگاهی بخشی نسبت به مجموعه نیازهای روز انقلاب و کشور از اصلی ترین رسالت های جنبش های دانشجویی بوده و خواهد بود که اگر نباشد جنبش های دانشجویی انقلابی فرقی با برخی احزاب  دسته چندم سیاسی و تشکل های یک بار مصرف نخواهد داشت.

4-  در پایان خاطر نشان میگردد تمامی مسائل مطروحه در تریبون های نماز جمعه بسیار پیشتر درقالب نامه ، بیانیه،مصاحبه و... بارها و بارها مطرح شده و برای مسئولین محترم تبیین شده است. اما متاسفانه به نظر میرسد اساسا گوش شنوا و چشمانی بینا جهت رسیدگی به این دست از مطالبات وجود ندارد. و همانطور که اشاره شد دولت هنوز صلاح را در آن می بیند که به جای پاسخگویی ، منتقدین را مورد لطف و تفقد قرار دهد.

با آرزوی توفیق خدمتگزاری
والسلام علی من اتبع الهدی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین