کد خبر: 67974342
تاریخ انتشار: شنبه 27 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » جلیلی: تفکیک رفتار آل سعود و آمریکا ساده اندیشی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی طی سخنانی در نخستین سالگرد شهادت احمد حاتمی از دانشمندان علمی کشور که سال گذشته در مکه مکرمه به شهادت رسید، اظهار داشت: حمایت های آمریکا از آل سعود باطن جاهلیت مدرن را رو می کند و امروز آمریکا رئیس قبیله جاهلیت مدرن است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از فارس، جلیلی با بیان اینکه ماموریت آمریکا برای آل سعود مقابله با انقلاب اسلامی است، افزود: امریکا می خواهد رفتار آل سعود را بستری برای تفرقه امت اسلامی قرار دهد و برای همین است که ما آل سعود، کاخ سفید و کاخ باکینگهام را از یک قبیله و شجره می دانیم.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان افزود: آل سعود نه نماد عرب است نه نماد اهل سنت، بلکه پیاده نظام سیاست های آمریکاست.

وی تصریح کرد: برای آل سعود یک مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل از کشته شدن صدها حاجی و زائر خانه خدا سخت تر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه رفتار آل سعود قطعه ای از پازل سیاست های آمریکاست، گفت: فضاحت مدعیان لیبرال دموکراسی آن است که یک متحد آن آل سعود و یک متحد دیگر آن رژیم صهیونیستی است.

وی پیوند آل سعود و امریکا را نه یک تاکتیک بلکه سنخیت توصیف کرد و گفت: حرکتهای تروریستی امروز در منطقه بخشی از پازل امریکاست.

جلیلی تصریح کرد: مدعیان روشنفکری موضع خود را نسبت به حمایت های آمریکا از سعودی روشن سازند زیرا یکسال و نیم بمباران مردم یمن و بدترین جنایات ضد بشری در یمن، بحرین و منا همراه با بیشترین حمایت آمریکاست.

وی در ادامه گفت: تفکیک بین رفتار آل سعود و آمریکا در خوش بینانه ترین حالت نشانگر ساده اندیشی و ندیدن واقعیت هاست.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در پایان خاطرنشان کرد: سعودی از افراطی گری و تروریسمی حمایت می کند که مولود آمریکاست.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین