کد خبر: 67978967
تاریخ انتشار: شنبه 27 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » مهمان امشب برنامه تلویزیونی «وطن دار»
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: سیدحسام رضوی گفت: "وطن‌دار" مجموعه ۲۶ قسمتی است که تا حال ۴ قسمت آن روی آنتن شبکه افق رفته و پنجمین قسمت آن نیز که به نوعی مهمترین آن خواهد بود، امشب از این شبکه پخش می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از نسیم آنلاین، سیدحسام رضوی، سردبیر مجموعه «وطن دار» در گفتگویی درباره این مجموعه گفت: تا به امروز 4 قسمت از این مجموعه روی آنتن شبکه افق رفته است و امشب نیز پنجمین قسمت از این مجموعه با موضوع تابعیت مهاجران افغانستانی و با عنوان « قوانین جمهوری اسلامی و مهاجران افغانستانی» پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: بسیاری از افغانی های ساکن ایران، در کشورمان به دنیا آمدند و اصلا افغانستان را ندیده اند، با این حال بحث تابعیت آنها هنوز مشخص نیست و حتی با وجود آنکه بسیاری از آنها یکی از والدین شان ایرانی است تا سن 18 سالگی نمی توانند هویت مشخصی داشته باشند که در برنامه امشب به این مسائل می پردازیم.

سردبیر مجموعه «وطن دار» اظهار داشت: سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نماینده مردم مشهد که مستقیما با مسئله مهاجران افغانستانی در ارتباط است، به عنوان مهمان برنامه امشب این مجموعه حضور دارد و به کم کاری دولت ها در این زمینه و همچنین وظایف مجلس در بحث مهاجران افغانستانی می پردازد.

وی افزود: قانون مهاجرت ما مربوط به سال1305 است که با وجود بازبینی در سال 1385 ولی هنوز با مشکلاتی مواجه است و این مهم باعث شده که با مهاجران افغانستانی مشکلاتی را داشته باشیم.

رضوی خاطر نشان کرد: «وطن دار» مجموعه 26 قسمتی است که 21 قسمت باقی مانده در حال ضبط و تدوین همزمان است تا بتوانیم هر هفته آن را برای پخش از شبکه افق آماده کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین