کد خبر: 68010822
تاریخ انتشار: شنبه 27 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » توضیحات جدید زاهدی درباره نحوه پذیرش در آزمون دکتری
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در توضیح مصوبه مجلس در زمینه پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه‌ها گفت: مجلس در این مصوبه دو رویکرد آموزشی و پژوهشی را هم‌زمان در نظر گرفته است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی، زاهدی افزود: به عبارت دیگر در این قانون پیش‌بینی شده است برای سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری که آموزشی ـ پژوهشی است و برای دانشجوی دکتری که کاملاً پژوهش‌محور است چگونه باید عمل کرد.

وی در ادامه گفت: در سیستم آموزشی ـ پژوهشی دانشجو هم باید تعداد مشخصی واحد درسی بگذرانند و هم رساله دکتری خود را بر اساس مقررات وزارت علوم ارائه دهند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فن‌آوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سیستم پژوهش‌محور در این مصوبه اساس را برای این گذاشته‌ شده است که حتماً دانشجو باید یک مشکل و نیاز کشور را در طرح پایان‌نامه خود در نظر گرفته و در زمان مصاحبه این طرح ارائه و پذیرش منوط به مسئله محور بودن طرح ارائه شده براساس نیاز کشور، باشد.

زاهدی تأکید کرد: دقیقاً در قانون برای هر دو دسته دانشجویان راهکار ارائه شده و این قانون هم پژوهش‌محور و هم آموزشی ـ پژوهشی است و به این معنا نیست که ما پذیرش دانشجوی دکتری را در این دو دسته توأمان کنیم و روی پذیرش دانشجوی پژوهشی‌محور خط بطلان بکشیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین