کد خبر: 68092917
تاریخ انتشار: یکشنبه 28 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » درگیری شدید در جنوب شهر آتن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: تظاهرات ضد فاشیسم در جنوب شهر آتن منجر به درگیری های شدید شد.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از ایرنا، در حالیکه شنبه شب خیل کثیری از شهروندان یونانی منطقه 'پیراس' واقع در جنوب شهر آتن دست به تظاهرات ضد فاشیسم و خشونت گرایی زده بودند، گروهی با بمب دست ساز به آنان حمله کردند و درگیری شدیدی بین تظاهر کنندگان و طرفداران گروه نئونازی خریسی اوگی( فجر طلایی) روی داد.
پلیس یونان بلافاصله برای کنترل اوضاع و جلوگیری از گسترش درگیری ها وارد عمل شد و با استفاده از تجهیزات ضد شورش و گاز اشک آور، پس از چند ساعت درگیری بین تظاهر کنندگان را پایان داد.
طرفداران گروه نئونازی خریسی اوگی در خلال این درگیری ها با بمب دست ساز(کوکتل مولوتف) به نیروهای امنیتی و پلیس حمله کردند و پلیس مجبور به استفاده گسترده از گاز اشک آور و باتوم برای متفرق کردن آنان شد. بر اثر استفاده بیش از حد از گاز اشک آور، شهروندان به لحاظ تنفسی دچار مشکلاتی شدند.
'دیمتریس کوچوباس' رئیس حزب چپ یونان( ک ک ا) که در تظاهرات امشب حضور داشت، طی سخنانی گفت: سه سال از قتل یک اندیشمند و موسیقی دان یونانی توسط اعضای گروه نئونازی می گذرد و اعضای این گروه که تاکنون چندین شهروند یونانی و پناهجو را کشته اند آزاد هستند ومحاکمه نشده اند و به سزای اعمال خود نرسیده اند.
وی با انتقاد از دولت چپگرای یونان ،گفت: گویا امنیت شهروندان برای دولت مهم نیست و اجازه می دهد به رغم اینکه گروه نئونازی در روز روشن دست به جنایت می زند، آزادانه به زندگی خود ادامه دهند و تاکنون هیچ دادگاهی برای بررسی اقدام های جنایتکارانه آنان برگزار نشده است.
گفتنی است که سه سال پیش یک اندیشمند و موسیقی دان یونانی توسط گروه نئونازی خریسی اوگی به ضرب چاقو از پای درآمد و تظاهرات امروز به مناسب سالگرد کشته شدن آن و مخالفت با فعالیت این گروه فاشیستی و دیگر گروه های تندرو برگزار شدکه با حضور کثیرشهروندان یونانی رو به رو شد.
براساس این گزارش، براثر این درگیر ها به تعدادی از خودروهای پارک شده در محل و مغازه ها و بانک ها خساراتی وارد آمد.
هیچکدام از مهاجمان وابسته به گروه نئونازی دراین درگیری ها توسط نیروهای امنیتی و پلیس بازداشت نشدند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین