کد خبر: 68142643
تاریخ انتشار: یکشنبه 28 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » 5 برنامه پیشنهادی به تشکل های دانشجویی برای استقبال از جدیدالورودها +جدول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: برخلاف سال‌های گذشته که نتایج آزمون سراسری در شهریورماه اعلام می‌شد و قبل از آغاز ماه مهر، دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پذیرفته‌شده ثبت‌نام نموده و در کلاس درس حاضر می‌شدند. اما امسال و در آستانه آغاز ماه مهر، سازمان سنجش هنوز نتایج نهایی کنکور سراسری را اعلام نکرده است.

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ تشکل‌های دانشجویی هرساله همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، برای استقبال هر چه بهتر از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه خود برنامه‌های متنوعی را طرح ریزی می کنند. این برنامه‌ریزی و استقبال از آن جهت اهمیت دارد که از طرفی تشکل‌های دانشجویی مترصد آن هستند که با ایجاد فضایی صمیمی و دوستانه، استرس محیط جدیدی به نام «دانشگاه» (علی الخصوص برای دانشجویانی که در شهری غیر از شهر خود قبول شده‌اند) را از بین ببرند و از طرفی به دنبال جذب حداکثری دانشجویان جدیدالورود به تشکل متبوع خود هستند.

برخلاف سال‌های گذشته که نتایج آزمون سراسری در شهریورماه اعلام می‌شد و قبل از آغاز ماه مهر، دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پذیرفته‌شده ثبت‌نام نموده و در کلاس درس حاضر می‌شدند. اما امسال و در آستانه آغاز ماه مهر، سازمان سنجش هنوز نتایج نهایی کنکور سراسری را اعلام نکرده است و طبق آخرین اخبار قرار است این نتایج روز چهارشنبه هفته جاری، 31 شهریور، اعلام شود و طبیعتا ثبت‌نام دانشجویان به هفته آینده و روزهای آغازین مهرماه موکول خواهد شد.

با توجه به تاخیر سازمان سنجش در اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، تشکل‌های دانشجویی هنوز فرصت کافی برای برنامه‌ریزی جهت استقبال از جدیدالورودها را در اختیار دارند. در همین راستا، «خبرنامه دانشجویان ایران»، جهت پیشنهاد تعدادی از این برنامه‌ها، به بررسی برخی از تجربیات موفق تشکل‌های دانشجویی در سالیان گذشته پرداخته است و در هفته گذشته طی چندین گزارش به تشریح آنها پرداخت.

در زیر 5 پیشنهاد «خبرنامه دانشجویان ایران» جهت استقبال تشکل‌های دانشجویی از دانشجویان جدیدالورود ارائه شده است:

پیشنهاداتی به تشکل‌های دانشجویی برای استقبال از جدیدالورودها
ردیف پیشنهاد زمان اجرا جزئیات بیشتر
1 نشریه جامع و کامل برای معرفی دانشگاه و امکانات آن و... روز استقبال اینجا
2 برپایی نمایشگاه و عرضه دستاوردهای تشکل روز استقبال اینجا
3 در نظر گرفتن اردوی دو یا چند روزه هفته اول مهر اینجا
4 برپایی نمایشگاهی برای «تبادل کتاب» هفته دوم یا مهر اینجا
5 فعالیت هدفمند تشکل‌های دانشجویی در شبکه‌های اجتماعی روز استقبال به بعد اینجا

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین