کد خبر: 68169751
تاریخ انتشار: یکشنبه 28 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » از تاکید بر پوشش دانشجو تا عدم حمل سلاح گرم و سرد! +عکس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: ثبت نامه دانشجویان جدید الورود مقاطع مختلف تحصیلی یا به پایان رسیده است یا طی رزوهای مانده به اول مهر آغاز می شود؛ در این بین یکی از فرهم هایی که هر دانشجو موظف است آن را تکمیل و امضا کند، فرم تعهدنامه انضباطی دانشجویان است.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در فرم تعهدنامه انضباطی دانشجویان که خلاصه شده آیین نامه انضباطی دانشجویی است، مصادیق تخلفات انضباطی دانشجویان را ارائه کرده است.

محتوای این فرم که در سال 94 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده در دانشگاه های سراسر کشور یکسان است، گرچه با توجه به نوع دانشگاه و شرایط اقلیمی و محیطی بخشی هایی از آیین نامه در فرم ارائه شده، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

بله طور نمونه در دانشگاه های تهران تاکید بر پوشش دانشجو قرار دارد و در دانشگاه های همچون سیستان و بلوچستان جرائم عمومی همچون حمل سلاح گرم و سرد مورد توجه قرار دارد.

نمونه تعهد نامه انضباطی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی

تعهدنامه انضباطی

ضوابط انضباطی در دانشگاه شهید بهشتی
برخی از ضوابط رفتاری دانشجویان
همراه داشتن کارت دانشجویی در بدو ورود به محیط دانشگاه، رعایت ضوابط و مقررات آموزشی و پرهیز از هرگونه نزاع و درگیری، رعایت احترام متقابل در برخورد با سایر دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه، رعایت مقررات و موازین مربوط به پوشش اسلامی، رعایت مقررات و ضوابط مربوط به خوابگاه دانشجویی، عدم تجمع و یا ایستادن در اماکن عمومی دانشگاه به گونه ای که باعث ایجاد مزاحمت شود، برخی از ضوابط رفتاری دانشجویان دختر و پسر دانشگاه شهید بهشتی را تشکیل می دهد
.

علاوه بر موارد فوق، هرگونه فعالیت جهت عضویت و یا همکاری و یا هرگونه مساعدت با گروه های ملحد وعرفان‌های نوظهور(مانند شیطان پرستی و ... ) و یا شرکت‌های هرمی (همانند گلدکوئیست و امثالهم) جرم بوده در صورت مشاهده با آن برخورد قانونی خواهد شد .استعمال دخانیات نیز در تمام اماکن مربوط به دانشگاه ممنوع است.

ضوابط پوشش دانشجویان دختر
براساس تعهد نامه انضباطی دانشگاه شهید بهشتی، قسمتی از ضوابط پوشش دانشجویان دختر بدین شرح است که: لباس‌ها همواره باید ساده و آراسته، با وضعیت مناسب و در شان دانشگاه بوده و با لباس‌های سایر محیط ها نظیر جشن ها، محیط های تفریحی، ورزشی متفاوت و به دور از مدهای افراطی باشد .

رنگ لباس‌ها باید متعادل بوده و تند و زننده نباشد و موجب جلب توجه نشود. کفش ها باید ساده و در خور شان و منزلت دانشگاه باشد. پاشنه‌های خیلی بلند (بالای ۵ سانت) پوتین های بلند (تا زانو) و کفش‌هایی که در مهمانی‌ها و مجالس ویژه استفاده می شود، مجاز نیست.

پوشیدن جوراب در محیط های آموزشی لازم است. جواهرات و زیورآلات مورد استفاده در محیط آموزشی باید از مصادیق مجاز (مانند حلقه ازدواج، ساعت و ... ) باشد .

استفاده از مواد معطر تند مجاز نیست. طول ناخن ها باید مناسب باشد، استفاده از لاک، ناخن مصنوعی و جواهرات ممنوع است.

استفاده از کلاه بدون مقنعه ممنوع است. استفاده از شلوارهای چسبان و کوتاه و شلوارهایی که عمدا پاره یا وصله داشته باشد، مانتوهای جلوباز یا بدون دگمه و چادرهای نامناسب مانند چادرهای نازک و توری ممنوع است.

ضوابط پوشش دانشجویان پسر
براساس تعهد نامه انضباطی دانشگاه شهید بهشتی، قسمتی از ضوابط پوشش دانشجویان پسر بدین شرح است: استفاده از کراوات و پاپیون از هر نوع ممنوع است. استفاده از شلوارهای کوتاه و چسبان، تنگ و نازک و شلوارهایی که تعمدا پاره و وصله داشته باشد، ممنوع است .

استفاده از زیورآلات (به استثنای حلقه ازدواج)، گردن بند، زنجیر، مچ بند، دست بند ممنوع است .

استفاده از رنگ‌ها و آرایش‌های مو بصورت تند و زننده (مش کردن، فر کردن، بافتن و برداشتن ابرو) بلند بودن مو بیش از حد معمول بطوریکه از یقه لباس پایین تر بیاید، ممنوع است.

لباس‌های اندامی مردانه، تنگ و چسبان، آستین خیلی کوتاه مانند حلقه ای یا رکابی ممنوع است.

نمونه تعهد نامه انضباطی دانشجویان دانشگاه زاهدان

نمونه تعهد نامه انضباطی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین