کد خبر: 68197365
تاریخ انتشار: یکشنبه 28 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » 10 واژه عجیب اضافه شده به فرهنگ آکسفورد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: مرکز توسعه و نشر آکسفورد لیست 10 عبارت عجیبی که در آخرین نسخه فرهنگ لغت آنها آورده شده است را منتشر کرد.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از فارس، چند روز قبل آخرین نسخه از فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد (OED) منتشر شد که بیش از 1000 لغت جدید را هم در خود جا داده بود.

یکی از کلمات جدیدی که در این نسخه ارایه شد Moobs بود. این واژه نخستین بار در سال 2001 میلادی برای مردانی استفاده می‌شد که اندام فوقانی برجسته و بزرگ داشتند.

مرکز نشر فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد اعلام کرد برای این نسخه لیستی از هزاران واژه و عبارت جدید را در اختیار گرفته بود که سرانجام تصمیم بر آن شد 1000 لغت جدید به آخرین نسخه فرهنگ لغت آکسفورد اضافه شود.

یکی از عبارت‌هایی که در این نسخه جدید به کار گرفته شد YOLO بود. این عبارت مخفف چهار کلمه You Only Live Once بوده و به معنی آن است که: «شما فقط یک بار زندگی می‌کنید».

عبارت دیگری که در این نسخه منتشر شد FOMO مخفف چهار کلمه Fear of Missing Out به معنی «ترس از دست دادن» بود که از سال 2015 به بعد این اصطلاح بین مردم انگلیسی‌زبان رواج یافت. عبارت جدید دیگر Deffo به معنی «قطعا» بود که در این نسخه منتشر شد.

«مایکل پرافیت» سردبیر فرهنگ لغت آکسفورد اعلام کرد آخرین نسخه از دیکشنری آنها نشان داد که این مرکز بزرگترین و طولانی‌ترین پروژه‌های زبان‌شناسی جهان را به انجام رسانده است تا بتواند نسخه جدید را در اختیار مردم بگذارد.

لیست 10 عبارت عجیبی که در آخرین نسخه فرهنگ لغت آکسفورد آورده شده، به عبارت زیر است:

Moobs: مردانی که بر اثر انباشت بیش از اندازه چربی، اندام فوقانی بسیار برجسته دارند
Gnder-Fluid: شخصی که با یک جنسیت واحد شناخته نمی‌شود
YOLO: شما فقط یک بار زندگی می‌کنید
Chefdom: در حالت اسم به معنی یک واقعیت، حالت یا موقعیت برای تبدیل شدن به یک سرآشپز
Cheeseball: شخص یا چیزی که فاقد طعم و مزه، سبک یا اصالت باشد؛ یا نان پوشیده شده از پنیر سرخ شده
Fuhgeddaboudit: لحن محاوره‌ای در آمریکا که به خصوص در نیویورک و نیوجرسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و زمانی به کار می‌رود که یک اتفاق بعید یا نامطلوب پیش‌رو است
Westminster bubble: نخستین بار در سال 1998 میلادی مورد استفاده قرار گرفت. این اصطلاح برای نشان دادن یک اجتماع دور از سیاستمداران، روزنامه‌نگاران، و کارمندان دولتی به کار می‌رود که تجربه‌ای از زندگی عمومی مردم بریتانیا ندارند
Bocconcini: برای نشان داده تکه‌های کوچک غذا به کار می‌رود، همچنین به معنی موتزارلا هم استفاده می‌شود
Spanakopita: یک شیرینی اصیل یونانی که با اسفناج و پنیر پر شده است
Yogalates: زمانی به کار می‌رود که تمرین‌های ورزش پلاتِس با حالت‌ها و تکنیک‌های ورزش یوگا ادغام می‌شوند

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین