کد خبر: 68381598
تاریخ انتشار: دوشنبه 29 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » خبرنامه دانشجویان ایران » تشکیل پرونده سلامت پزشکی برای دانشجویان تمام مقاطع
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران:

خبرنامه دانشجویان ایران: محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور از بخش‌های مختلف سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از فارس، در این بازدید که فتح الله مضطرزاده معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و عبدالحسین فریدون مشاور وزیر علوم و مدیرکل حوزه وزارتی نیز حضور داشتند از سایت فناوری‌های فضایی، پژوهشکده برق و کامپیوتر، دستگاه همودیالیز ساخت این سازمان، کانون تجهیزات دندانپزشکی، دستگاه توزیع کننده داروی متادون به صورت منطقی و درمانی، دستگاه سنجش همزمان تپش قلب – فشار خون و میزان قند و چربی خون بازدید شد.

همچنین وزیر علوم و هیئت همراه از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از جمله بخش خلا پوشان فلز، طراحی و ساخت سیستم‌های لایه نشانی و سیستم‌های فرآوری مواد تحت خلا و تجهیزات خلا بالا و سیستم پیشرفته تصفیه آب بازدید کردند.

در پایان این بازدید، محمد فرهادی وزیر علوم گفت: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران مولود انقلاب اسلامی است و قدمتی سی ساله دارد و پژوهش‌های کاربردی مهمی در بخش‌های مهندسی پزشکی، مکانیک، کشاورزی، محیط زیست، فناوری‌های نانو و انرژی‌های تجدید پذیردر پژوهشکده‌ها و 35 شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد این سازمان انجام می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت 39 پارک علم و فناوری با حدود 600 مرکز رشد در سطح کشور افزود: ارتباط بین بخش صنعت و دانشگاه تسهیل شده به طوری که میزان صادرات شرکت‌های دانش بنیان حدود 140 میلیون دلار بوده است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها درسال گذشته بیش از 42 میلیارد تومان قرار داد همکاری با شرکت‌های صنعتی بخش خصوصی داشته‌اند، گفت: وزارت علوم به طور همه جانبه از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی در زمینه خبر خوش آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به دانشجویان گفت: تشکیل پرونده سلامت پزشکی برای تمام دانشجویان مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از جمله اقدامات وزارت علوم در سال جدید تحصیلی است.

وزیر علوم همچنین ارائه تسهیلات 700 هزار تومانی به همه دانشجویان مقطع دکتری را از دیگر اقدامات وزارت علوم اعلام کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین