کد خبر: 68556306
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » 4 اشتباه در ورزش که شما را بیمار می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
آکاایران: وقتی صحبت از ورزش می شود شاید شنیدن نام بیماری در کنار آن کمی عجیب باشد. ورزش می تواند برای شما مفید باشد و همچنین گاه به سلامتتان آسیب وارد کند. پس دقت کنید.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 79
وب سایت 5040: وقتی صحبت از ورزش می شود شاید شنیدن نام بیماری در کنار آن کمی عجیب باشد. ورزش می تواند برای شما مفید باشد و همچنین گاه به سلامتتان آسیب وارد کند. پس دقت کنید.

کلاس های یوگا نمی روید

کسانی که روزانه 40 دقیقه از وقت خود را صرف تمرین یوگا می کنند تغییر بی نظیری در بهبود سیستم ایمنی آن ها مشاهده شده و سطح هورمون استرس در آن ها به مقدار چشمگیری کاهش می یابد. فعالیت های یوگا محرک واکنش های ریلکسیشن در بدن است که این سطح آدرنالین و کورتیزول را کاهش داده و میزان سیتوکین های التهابی که بر سیستم ایمنی تأثیر منفی دارند را کاهش می دهند. ( سیتوکین ها موادی هستند که از سلول های متفاوت بدن ترشح شده و بر فعالیت های سیستم ایمنی تأثیرگذارند )

,ورزش،سلامت بدن,[categoriy]

4 اشتباه در ورزش که شما را بیمار می کند

4 اشتباه در ورزش که شما را بیمار می کند - آکاورزش،سلامت بدن

آکاایران: 4 اشتباه در ورزش که شما را بیمار می کند

 
مرتب ورزش نمی کنید

سی دقیقه فعالیت فیزیکی متوسط تا شدید مانند پیاده روی، شنا، رقص و دوچرخه سواری سطح سلول های مبارزه کننده در سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد، مانند پادتن ها، نوتروفیل و سلول های کشنده ی طبیعی. کسانی که بیشتر روزهای هفته ورزش می کنند خطر سرماخوردگی در آن ها تا 50 درصد کاهش می یابد. هر بار که ورزش می کنید بدن سلول های ایمنی مهمی از بافت های ثانوی داخل جریان خون را به کار می گیرد. در این حالت این سلول ها با سرعت بیشتری در بدن چرخیده و توانایی بدن برای مبارزه با ویروس و باکتری ها کاهش می یابد.
به گزارش آکاایران: بیش ازحد ورزش می کنید

75 تا 90 دقیقه فعالیت فیزیکی شدید و بدون استراحت، مانند ماراتون سرعت، ورزش را از یک وسیله ی خوب برای سیستم ایمنی تبدیل به چیزی مضر می کند. مغز شما زمان طولانی مدت برای ورزش های سخت مقاومتی را به عنوان استرس درک کرده و سیستم ایمنی را تحریک می کند. دلیل آن بروز نشانه های فیزیولوژیکی است که در زمان خطر مغز آن را درک می کند. ذخیره ی کربوهیدرات شما خالی می شود، دمای بدن بالا می رود و سلول های ماهیچه ای در هم می شکنند. فعالیت هایی که با کمی استراحت همراه باشند، مانند اسکی، وزنه برداری و قایقرانی این تأثیر را بر بدن نخواهند داشت.
 
 
ورزش در زمان ابتلا به آنفولانزا
اگر آنفولانزا دارید – و اغلب در ابتدا تشخیص اینکه سرفه برای سرماخوردگی است یا آنفولانزا سخت است – با ورزش خطر بیماری و عوارض جدی آن را زیاد می کنید. در طول ورزش جریان خون در قلب حدود پنج مرتبه بیشتر از مواقع عادی است. ویروس آنفولانزا می تواند روی قلب شما متمرکزشده و سبب التهاب در بافت قلب شود. فعالیت فیزیکی در زمان ابتلا به سرماخوردگی ضرر یا فایده ای ندارد اما ورزش همراه با آنفولانزا نه تنها ممکن است مشکل شمارا بدتر کند بلکه حتی ممکن است کشنده باشد.

بدنسازی بانوان -

4 اشتباه در ورزش که شما را بیمار می کند

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین