کد خبر: 70507646
تاریخ انتشار: چهارشنبه 07 مهر 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » قول چینی ها برای ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

بعد از اجرای برجام و مذاکره خودروسازان کشورمان با تولید کنندگان معتبر جهانی این طور تصور می‌شد که سهم چینی‌ها در بازار خودرو ایران محدود شود این در شرایطی است که خودروسازان چینی نگرانی از حضور اروپایی‌ها در بازار ایران ندارند و همچنان سودای افزایش سهم خود در بازار ایران را در سر دارند. در حالی که بسیاری از گمانه‌زنی‌ها این بود که به‌دنبال لغو تحریم‌ها و حضور خودروسازان اروپایی در بازار ایران، چینی‌ها توان رقابت با این خودروسازان را ندارند و محدوده فعالیت آنها در بازار خودرو ایران کاهش یابد، اما هم‌اکنون خودروسازان چینی به‌دلیل تمایل مسوولان خودرویی کشورمان به ادامه این همکاری‌ها نگرانی چندانی بابت قراردادهای جدید خودرویی در ایران ندارد.

هرچند مشتریان ایرانی به‌دلیل مزیت نسبی قیمت، آپشن‌ و طراحی نسبتا به روز در دوران تحریم به خرید این خودروها گرایش پیدا کردند، اما مهم‌ترین عامل در عدم‌نگرانی چینی‌ها از بازگشت پژو و رنو به صنعت خودرو کشورمان، علاقه مسوولان خودرویی به همکاری با خودروسازان چینی است؛ به‌طوری‌‌که خودروسازان ایرانی در مذاکره با چینی‌ها چالش چندانی در خصوص قیمت و کیفیت با یکدیگر ندارند. در این زمینه یک مدیر ارشد شرکت چانگان در دیدار جمعی از خبرنگاران ایرانی از کارخانه این خودروساز چینی می‌گوید، خودروسازان چینی در مذاکرات خود با خودروسازان ایران در خصوص مباحث قیمتی و سایر موارد مشکلات چندانی ندارند و همه موارد براساس منافع دو طرف تعیین می‌شود. بنابراین به‌نظر می‌رسد که چینی‌ها با توجه به وضعیت فعلی در حال برنامه‌ریزی بلندمدت برای عرضه بیشتر محصولات و کسب سهمی قابل توجه از بازار ایران هستند.

همان‌گونه‌که این مدیر ارشد چانگان نیز تاکید کرد که این شرکت قصد دارد سهم خود در بازار ایران را تا سه سال آینده بین 5 تا 10 درصد افزایش دهد. این موضوع در حالی مطرح می‌شود که یکی از انتقادات جدی به خودروهای چینی، در حوزه مباحث کیفی است؛ به‌طوری‌‌که کیفیت محصولات چینی در بازار ایران در مقایسه با خودروهای اروپایی حرفی برای گفتن ندارد. با وجود این، مدیران خودرویی چینی در پاسخ به انتقادات مطرح شده از ارتقای کیفیت محصولات خود خبر می‌دهند. براین‌اساس به‌نظر می‌رسد که بازار ایران به محل آزمون و خطا برای خودروهای چینی تبدیل شده است. به‌طوری‌‌که خودروسازان چینی ضمن عرضه محصولات خود می‌توانند تولیدات‌شان را در ایران مورد سنجش و ارزیابی قرار دهند/دنیای اقتصاد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین