کد خبر: 70607154
تاریخ انتشار: چهارشنبه 07 مهر 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » تولید فولکس واگن از سال آینده در ایران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

در نشست مسئولان اتاق بازرگانی ایران و آلمان که با حضور مدیرعامل اتاق بازرگانی صنایع  و معادن ایران و آلمان و نیز رئیس اتاق بازرگانی مشترک این دو کشور برگزار شد. مسئولان مربوطه با اشاره به اینکه فولکس واگن از شرکت‌های معتبر آلمانی‌ است ابراز امیدواری کردند که تولید خودروهای این شرکت از سال‌ آینده در ایران آغاز شود.

رنه هارون – مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و آلمان در ابتدای این نشست با اشاره به حضور هیات‌های تجاری آلمانی در ایران عنوان کرد: حضور هیات‌های مختلف المانی از 16 ایالت نشان‌دهنده علاقه‌مندی المانی به توسعه سطح روابط تجاری با ایران است. وجود ریشه‌های مشترک بستری برای توسعه همکاری را فراهم کرده و امیدواریم اعداد و ارقامی که در گذشته در بخش تجارت با یکدیگر داشتیم برسیم.

وی ادامه داد: پیش از اینکه چین جای خود را در بازار ایران باز کند آلمان به عنوان  شریک اول تجاری ایران فعال بود اما در حال حاضر جای خود را به این کشور داده‌ است. امیدواریم بتوانیم در بلند مدت شرایط گذشته را فراهم کنیم و جای خود را از چینی‌ها پس گیریم. البته باید توجه داشت که حضور چینی‌ها در بازارهای مختلف مختص به ایران نیست بلکه آن‌ها در سایر کشورها نیز سرمایه گذاری انجام داده‌اند.

به گفته مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و آلمان نسبت به تجارت با ایرانی‌ها توسط آلمان کوتاهی شده و باید مشکلاتی که در بخش‌های تامین منابع مالی و نیز مسائل مرتبط به بانک‌ها وجود دارد حل شود. برخی بانک‌های آلمانی مبادلات مستقیم خود را با ایران آغاز کردند و بانک تجاری ایران و اروپا نیز در هامبورگ فعال است.

هارون همچنین به مشکلات برخی شرکت‌های ایرانی در فضای کسب وکار اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که این شرکت‌ها با آن مواجه هستند نوسازی تجهیزات است. تامین منابع مالی برای نوسازی به منظور انجام تبادیل تجاری با سایر کشورها مسئله‌ مهمی است و نمی‌توان در کوتاه مدت انتظار بهبود وضعیت را داشت. به هر حال ایران سال‌ها در تحریم بوده و پیشرفت کار نیازمند اصلاحات است.

وی در پاسخ به اینکه آیا تعداد پروازهای لوفتهانزا به ایران پس از تحریم افزایش می‌یابد یا خیر؟ اظهار کرد: در حال حاضر پرواز مونیخ به تهران و فرانکفورت به تهران در حال انجام است اما برنامه ریزی جدیدی برای افزایش تعداد پروازهای این شرکت وجود ندارد.

مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و آلمان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر حضور شرکت‌های آلمانی در ایران در بخش استفاده از انرژی‌های خورشیدی و بادی، ‌خاطر نشان کرد: یک شرکت‌ آلمانی در جنوب غربی ایران دو نیروگاه خورشیدی ایجاد کرده و شرکت‌های دیگر نیز در استان فارس و شهرهای جنوبی ایران همکاری خود را آغاز کرده‌اند. در بخش نیروهای بادی نیز آلمانی‌ها شرایط خوبی دارند و ایران به خوبی می‌داند که اهمیت انرژی‌های تجدید پذیر روز به‌ روز افزایش می‌یابد. در ایران بیش از 300 روز در سال خورشید می‌تابد و این مسئله بسیار قابل توجه است.

هارون همچنین در مورد عدم فعالیت بانک‌های آلمانی در رابطه با تبادلات تجاری با ایران گفت: مشکلاتی در این زمینه وجود دارد و دو بانک بزرگ آلمانی مجبور شدند جریمه‌های سنگینی را از طرف ایالت متحده آمریکا بپردازند و به همین دلیل محتاط شدند اما به محض ورود اولین بانک بزرگ بین‌المللی به ایران، بانک‌های آلمانی نیز به بازار ایران وارد می‌شوند.

وی همچنین در مورد همکاری های دو کشور در زمینه آب و صنعت آب یادآور شد: علاقه زیادی در این زمینه وجود دارد و دولت آلمان نسبت به مسئله کمبود آب در ایران واقف است به همین منظور نیز هیات‌های تخصصی در زمینه آب و فاضلاب از آلمان به ایران امدند و همه چیز در زمینه آب، مدیریت آب و تصفیه در نقطه شروع است.

مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و آلمان در پاسخ به اینکه آیا آلمانی ها می‌توانند جای چین را در بازار ایران بگیرند، تصریح کرد: در این زمینه رقابت بسیار سختی وجود دارد اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم کیفیت بالای کالاهای آلمانی و نیز تعهد شرکت‌های آلمانی علاوه بر این می‌توان روی انتقال دانش و فناوری نیز حساب باز کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست امید یراقی – رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و آلمان- با اشاره به اینکه تفکرات جدیدی در ایران به وجود آمده و فصل جدید برای تبادلات تجاری با سایر کشورها ایجاد شده است بیان کرد: هدف ما این نیست که ایران مجددا تبدیل به یک شرکت وارداتی نسبت به کالاهای آلمانی شود. باید به این نکته توجه کنیم که بخش خصوصی در ایران همچنان مورد کم لطفی است اما امیدواریم کار در ادامه تسهیل شود.

وی با بیان اینکه فولکس واگن از شرکت‌های معتبر آلمانی است، اظهار کرد: امیدواریم از سال آینده خودروهای فولکس واگن در ایران تولید شوند. آلمانی‌ها در بحث مهندسی، تکنولوژی و انتقال دانش کشور بسیار مهمی هستند و می‌توانند به یاران کمک کنند. ما نیز همواره بر بحث امنیت بالا در ایران تاکید داریم.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و آلمان با تاکید بر حل مشکلات سیستم بانکی به منظور تبادلات تجاری، گفت: اگر مشکلات سیستم بانکی حل نشود کار به خوبی پیش نمی‌رود.

برچسب ها :
فولکس واگن
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین