کد خبر: 71016362
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 مهر 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » برنامه فروش ۱۵۰ هزار پژو به ایران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

پژو که بزرگترین فروشنده اتومبیل به ایران قبل از تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور بوده، قرار است با برنامه فروش 150 هزار خودرو در نیمه دوم امسال به بازار ایران بازگردد. فروش این شرکت اتومبیل‌سازی سال 2012 به واسطه تحریم های هسته ای متوقف شد.

این خودرو سازی فرانسوی فروش 458 هزارتایی‌اش که تقریبا 30٪ بازار خودرو ایران بود را در پی تحریم‌های هسته‌ای از دست داد. این شرکت  فرانسوی امروز با خوردوسازان چینی که بازار ایران را در سال‌های تحریم قبضه کرده‌اند، مواجه است. دیگر رقیب سیتروئن، رنو است.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنایع ایران روز پنجشنبه برای مذاکره با کارلوس تراورز رییس شرکت خودروسازی پژو و بازدید از مرکز تحقیقاتی «ولزی» در نزدیکی پاریس به فرانسه سفر خواهد کرد.

تراورز که قرار است خودش هفته آینده به ایران سفر کند، گفته: این آغاز اجرایی کردن توافقی است که پیشتر به امضا رسیده است. او خواهان فروش 300هزار دستگاه پژو سیتروئن به  ایران در سال 2017 است.

در ماه جولای این کارخانه خودردو سازی چارچوب‌های توافق با شریک ایرانی‌شان سایپا را برای سرمایه‌گذاری 300 میلیون یورویی و تولید و توسعه سه مدل سیتروئن جدید از طریق این سرمایه‌گذاری مشترک تدوین و به امضا رساندند.

این قرارداد با سایپا، که از سال 1966 شریک تجاری سیتروئن بوده، در پی سرمایه‌گذاری مشترکی است که در ماه ژوئن بین پژو و ایران خودرو به امضا رسیده است/ایلنا

برچسب ها :
ایران خودروپژو
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین