کد خبر: 71097361
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 مهر 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » حوزه علمیه معارف اصیل اسلام را برای جهانیان تبیین کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که اسلام نه فقط در فقه و احکام شرعی بلکه برای اقتصاد و سیاست نیز برنامه دارد، گفتند: حوزه های علمیه باید امروز معارف ناب اسلامی از جمله حقایق جریان کربلا، امر به معروف و اصل اسلام را برای مردم تحلیل کرده و سخنان اهل بیت(ع) را به جهانیان برسانند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له در دیدار دبیر علمی همایش ملی «صدف کوثر» به همراه جمعی از اعضای هیأت علمی و کمیته اجرایی این همایش اظهار داشتند: برگزاری یک همایش در مورد شخصیت حضرت خدیجه(س) هرچند کار بسیار خوب و قابل تقدیری است اما کفایت نمی کند بلکه این همایش باید مقدمه ای برای نشان دادن معارف کلی اسلام باشد.

مرجع عالیقدر ادامه دادند: امروز حوزه های علمیه برای فهماندن معارف ناب اسلامی به جهان وظیفه سنگینی بر دوش دارند به عنوان نمونه یکی از مسائل مهم عاشورا است که واقعه ای جهانی است و ابعاد بسیار مهم و قابل توجهی دارد ولی هنوز درست بیان نشده است، بنابراین باید در زمینه عاشورا کارهای خوبی صورت بگیرد و مبلغان نیز از بیان حقائق جهانی عاشورا غفلت نکنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که قبل از انقلاب دین محصور در حوزه ها، کتاب ها و کلاس های درس بود، گفتند: امام راحل راه دنیا را به روی ما باز کرد تا بتوانیم تحولی بین المللی را در سطح جهان رغم بزنیم چرا که اسلام نه فقط در فقه و احکام شرعی بلکه برای اقتصاد و سیاست نیز برنامه دارد، بنابراین امروز لازم است حوزه های علمیه معارف ناب اسلامی از جمله حقایق جریان کربلا، امر به معروف و اصل اسلام را برای مردم تحلیل کرده و سخنان اهل بیت(ع) را به جهانیان برسانند.

ایشان افزودند: حوزویان باید ابعاد مهم اسلام را برای مردم تحلیل کرده و در مسیر مسائل مهم گام بردارند، بنابراین باید بدانیم برگزاری همایش در مورد یک شخصیت بزرگ هرچند مسأله مهم و مطلوبی است ولی کافی نیست چرا که این ها جزء هستند و اسلام کل است و ما باید اصل اسلام را برای مردم تحلیل کنیم. معظم له با بیان این که ما بارها اعلام کرده ایم که دیرکردی که بانک ها از مردم می گیرند ربا و حرام است، تصریح کردند: این مسأله یکی از مصادیق مهم منکر است که باید از آن نهی شود، به همین دلیل است که امر به معروف و نهی از منکر از جمله مسائل اساسی در دین اسلام به شمار می رود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تاکید کردند : سعی کنید در این همایشی که به نام حضرت خدیجه(س) برگزار می کنید تعرض و یا اهانتی به دیگر همسران پیامبر(ص) نشود، چراکه دشمن امروز به دنبال اختلاف افکنی بین شیعه و سنی است و می تواند این مسأله را بازیچه قرار دهد، بنابراین صلاح نیست که اصلا نامی از دیگر زنان پیامبر بزرگوار اسلام به میان آورده شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین