کد خبر: 71794710
تاریخ انتشار: چهارشنبه 14 مهر 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » رای دیوان عدالت اداری را می پذیریم / دولت هنوز به نظام دامپزشکی اعتماد کافی را ندارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

D0SxTlK85eWj

به گزارش فاطر 24 ، دکتر محمد رضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در جریان سفر به ارومیه از وضعیت این مجموعه در استان بازدید کرد. وی همچنین با استاندار آذربایجان غربی  دیدار کرد . صفری سپس به میان خبرنگاران آمد و به سوالات و مباحث پیرامون این سازمان اشاره کرد .

در این نشست دکتر صفری به تشریح وظایف و اختیارات سازمان نظام دامپزشکی اشاره کرد . وی کنترل سلامتی دام  وطیور و آبزیان ، کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام ، سلامتی غذا  با منشا دام ، آموزش و پژوهش در حوزه دامپزشکی ، دامپزشکی نظامی ، حیوانات دست آموز و خانگی  و اهلی و در نهایت کمک به زیست حیات وحش با همکار محیط زیست را از جمله وظایف سازمان نظام دامپزشکی توصیف کرد .

دکتر صفری در بخشی دیگر به حکم دیوان عدالت اداری در مورد انتخابات نظام دامپزشکی اشاره کرد. صفری  در دفاع از بندی که نمایندگی نظام  دامپزشکی را  مشروط به پنج سال سابقه کار در این حوزه  می کرد گفت : تعریف و تنظیم آیین نامه های مختلف از حقوق نظام دامپزشکی است. ما بر اساس منطقی که بر گرفته از مصوبه دولت بود این پنج سال را تعریف کردیم چون معتقدیم کسی که پنج سال کار کرده تجربه کافی برای صدور مجوز ها و تسهیل مور مرتبط را دارد .

دکتر صفری با تشریح روند ثبت نام  و مراحل اخذ رای  گفت : متاسفانه  علی رغم انتظار اعضای نظام دامپزشکی برای انتخاب اعضا نظام دامپزشکی در کشور و استان ها  و صرف هزینه های زیاد  دیوان رای به توقف رای گیری داده است.

وی با تاکید بر تمکین به رای دیوان عدالت اداری  از توجه و اهمیت و بلوغ  نظام دامپزشکی استقبال کرد و گفت : برخی افراد  حقوقی و حقیقی که ربطی به دامپزشکی و حوزه های مرتبط با آن ندارند اظهاراتی نظیر مهندسی انتخابات  و جهت گیری انتخابات را مطرح می کنند که امکان پیگرد قانونی را دارد . وی به نظارت ها افرادی مثل نماینده فرمانداران و نماینده دادگستری در پای صندوق های رای اشاره کرد و امکان تخلف را غیر محتمل توصیف کرد .

گفتنی است این انتخابات در پی شکایت 6 نفر از اعضا نسبت به بندی از آیین نامه توسط دیوان عدالت اداری متوقف شد که در آن نمایندگان برای ثبت نام باید دارای 5 سال سابقه کاری باشند.

در ادامه ، وی با اشاره به صدور  بیش از 15000 پروانه دامداری ، مرغداری و آبزی پروری از 93 تا کنون  کاهش هزینه ها ، افزایش کیفیت و استفاده از فرهیختگان را موجب اشتغال زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی در این حوزه دانست.

دکتر صفری در پاسخ به سوال خبرنگار فاطر 24 ، مهم ترین چالش سازمان نظام دامپزشکی را عدم توجه دستگاه های دولتی به این نهاد غیر دولتی توصیف کرد. وی گفت علی رغم اینکه قانونگذار وظایفی و اختیاراتی را برای نظام دامپزشکی  تعریف کرده است ولی دولت هنوز آن طور که باید به سازمان جوان  نظام دامپزشکی اعتماد کافی را ندارد.


انتهای پیام/ ص

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین