کد خبر: 73877458
تاریخ انتشار: پنجشنبه 06 آبان 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » تاکید آیت الله العظمی نوری همدانی بر درس آموزی از وقایع 13 آبان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی را از مهم ترین رویدادها در تاریخ مبارزه ملت ایران با استعمار و استکبار دانستند و بر درس آموزی از آنها تاکید کردند .

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر امروز چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد ، اظهارداشتند: سه واقعه مهمی که 13 آبان ماه رخ داده نقش مهمی در تحولات و پیروزی انقلاب اسلامی داشت که باید نسبت به آن درس آموزی شود. معظم له اضافه کردند : 13 آبان ماه با تبعید امام خمینی به ترکیه در سال 43، حمله رژیم شاه به دانشگاه و کشتار دانشجویان در سال 57 و همچنین تسخیر لانه شیطانی آمریکا در سال 58مصادف است.وقایع مهمی که در 13 آبان ماه رخ داده است، درس های فراوانی به ما می آموزد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی چهارم آبان را در تاریخ انقلاب اسلامی دارای جایگاه برجسته توصیف کردند و با اشاره به تصویب کاپیتولاسیون و اعتراض شدید حضرت امام به این مساله در چهارم آبان 1343 گفتند: همیشه دولت های مستکبر و جبار که بر سرزمینی مسلط می شدند، مردم آن کشور را تحت سیطره خود قرار می دادند و این مساله قبل از انقلاب برای ایران بوجود آمده بود. ایشان افزودند: امام روز چهارم آبان سخنرانی شدیدی علیه رژیم و کاپیتولاسیون انجام دادند، این حرکت سرآغازی برای حرکت های بعدی بود و البته ایجاد تبعاتی برای ایشان نیز قابل تصور بود و یک هفته بعد حضرت امام را دستگیر کردند. مدتی حضرت امام را در تهران نگه داشتند، بعد ایشان را در سیزدهم آبان به نقطه ای در ترکیه تبعید نمودند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی، این روز را یکی از مهم ترین رویدادها در تاریخ مبارزات ملت ایران علیه استعمار و استکبار ارزیابی و خاطرنشان کردند: این مساله درس های فراوانی برای همه داشت و مردم و جوانان ما با این اقدام انقلابی خشم و نفرت خود را از آمریکایی های جنایت کار نشان دادند.

معظم له مطالعه آثار حضرت امام خمینی (ره) را بسیار سودمند توصیف کردند و با توصیه حاضران به تامل در این آثار، گفتند: درس های فراوانی در زندگی حضرت امام وجود دارد که باید به آن توجه کنیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند: فرهنگ جهاد و شهادت است که امروز باعث پیروزی مسلمانان بر دشمنان شده و عزت اسلام را فراهم کرده است. وی تاکید کرد: این فرهنگ باید همیشه زنده بماند و روز به روز پررنگ تر شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین