کد خبر: 73886112
تاریخ انتشار: پنجشنبه 06 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » هواشناسی بارش برف در چالدران را اعلام نکرده بود/راه 80 روستا بسته است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس ستاد بحران و فرماندار چالدران

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

338930_304

کریم حسین زاده در گفت وگو با فاطر24، با اشاره به بارش اولین برف پاییزی در چالدران اظهار کرد: اگرچه تمامی نیروها از ساعات اولیه صبح امروز در حال آماده باش بوده و به مشکلات شهری شهروندان رسیدگی می کردند با این وجود تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان باز است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر راه 80 روستای شهرستان به دلیل قرار گیری در منطقه کوهستانی و صعب العبور بسته است، افزود: شکسته شدن  شاخ و برگ  بسیاری از درختان و قطعی برق از جمله مشکلاتی هستند که با بارش برف در این شهرستان خود را نمایان کرد اما با تلاش تمامی نیروها مشکلات قطعی برق نیز طی یک ساعت رفع شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری و اداره برق شهرستان عملکرد خوبی را در حرس به موقع درختان به خصوص در قسمت هایی که بر روی کابل های سیم برق قرار دارند، نداشته اند؟ تصریح کرد: قطعی برق هیچ ربطی به درختان ندارد و هرکسی این موضوع را اعلام کرده، سخنان نادرستی را بیان داشته است.

این درحالی است که طی اعلام شهروندان و منابع آگاه در شهرستان حجم بارش برف بر روی درختان کنار خیابانها تا حدی بوده که سبب پارگی برخی از کابل های برق شده ومشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرد.

با این اوصاف توجیه فرماندار  شهرستان چالدران در رابطه با عدم اطلاع رسانی سازمان هواشناسی سر پوش گذاشتن بر عدم آمادگی کامل ستاد بحران شهرستان به خصوص در چالدران که یکی از شهرهای کوهستانی و پر برف استان می باشد ، است؛ چرا که رسانه های و پایگاههای اطلاع رسانی از چند روز گذشته بارش برف در ارتفاعات و مناطق شمال استان را اعلام کرده بودند.

گفتنی است بارش برف در چالدران از شب گذشته آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد.

بارش ها در این شهرستان در داخل شهر به 40 سانت و در ارتفاعات به بیش از 60 سانت رسیده است که این امر سبب تعطیلی مدارس در شیفت صبح و بعد از ظهر شهری و روستایی امروز در چالدران شد.


انتهای پیام/س

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین