کد خبر: 73937577
تاریخ انتشار: پنجشنبه 06 آبان 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی : مردم پشتوانه اصلی نظام هستند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با بیان اینکه جوانان نیروهای بسیار مهم و تاثیرگذار در جامعه هستند، گفتند: تمام پیشرفت های جامعه در سایه ولایت فقیه است با وجود ولی فقیه نباید در جامعه دودستگی و اختلاف باشد.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر ظهر امروز در دیدار با طلاب و دانشجویان تهران با اشاره به اهمیت برنامه فرهنگی در جامعه امروز اظهار داشتند: امروز برنامه های فرهنگی لازم، مهم و مؤثر است.اولین کاری که باید در کارهای فرهنگی انجام داد توجه و اهمیت دادن به جوانان است چراکه جوانان نیروهای بسیار پربرکت و تأثیرگذاری هستند همانطوری که پیامبر خدا(ص) در حدیثی فرمودند که نسبت به جوانان نظر مساعد داشته باشید چراکه دل های آنان نازک تر است و حقیقت را زودتر می پذیرند.

معظم له با بیان این که علم همت و اراده قوی لازم دارد، افزودند : یک انسان با اراده، جدی و توکل داشتن به خدا می تواند کارهای بزرگی انجام دهد و امروز در علم، تخصص لازم و ضروری است چرا که یک فرد متخصص می تواند در جامعه تأثیرگذار باشد .

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به اهمیت و نقش فقاهت و فقیه بودن در جامعه خاطر نشان کردند: تمام پیشرفت های جامعه در سایه ولایت فقیه است و با وجود ولی فقیه نباید در جامعه دودستگی و اختلاف باشد چرا که در جامعه خط، خط ولایت فقیه است و و باید در همه عرصه ها خصوصا سیاست از ایشان پیروی کرد. ایشان با اشاره به ارکان انقلاب اسلامی و اهمیت آنان در جامعه گفتند: اسلام یکی از ارکان انقلاب است که قبل از انقلاب به حاشیه رانده شده بود که امام(ره) آن را زنده کرد و امروز هم وظیفه اصلی ما حفظ اسلام و نظام اسلامی است.

مرجع عالیقدر ادامه دادند: مردم دومین رکن انقلاب اسلامی هستند، مردمی که زیر ظلم و استبداد تحقیر شده بودند که امام(ره) با انقلاب خود خودباوری به مردم داد و امروز هم باید مردم را در صحنه نگه داشت و باید به مردم خدمت کرد چرا که مردم پشتوانه نظام هستند. حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند : سومین رکن انقلاب اسلامی ولایت فقیه است چرا که مردم زیر سایه ولایت فقیه از نظام و دولت دفاع می کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین