کد خبر: 74104646
تاریخ انتشار: جمعه 07 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » پرسش و پاسخ با جی کاتلر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

آکاایران: پرسش و پاسخ با جی کاتلر

به گزارش آکاایران: جی کاتلر قهرمان چهار دوره المپیا به ۵ سوال متفاوت هوادارنش پاسخ می دهد که توجه شما را به آن جلب می کنیم

,پرسش و پاسخ با جی کاتلر,جی کاتلر,توصیه بدنسازان حرفه ای,[categoriy]

پرسش و پاسخ با جی کاتلر

پرسش و پاسخ با جی کاتلر -آکاپرسش و پاسخ با جی کاتلر,جی کاتلر,توصیه بدنسازان حرفه ای

آکاایران: پرسش و پاسخ با جی کاتلر

۱ – هرچه پرس های سنگین انجا می دهم عضلات سینه ام رشد نمی کند . در حالی که سرشانه جلویی ام حجم خوبی گرفته اما از ضخامت عضلات سینه ام اصلا راضی نیستم. چه توصیه و راه حلی برای من دارید ؟

تقریبا خودتان پاسخ سوالتان را داده اید . این طور که مشخص است بیشتر تمرکز شما روی وزنه های سنگین است و کمتر به انقباض عضله توجه می کنید . در هر تکرار باید فشار روی عضله مورد نظر را حس کنید . دلیلی ندارد وزنه های سنگین را انتخاب کنید . از وزنه ها بکاهید و بیشتر روی حرکت صحیح و انقباضات عضله تمرکز کنید . پرس ها را با تمرکز انجام دهید . در بخش مثبت سینه ها را کاملا منقبض کرده و در بخش منفی حرکت ، آنها را به خوبی کشش دهید . بیشتر کسانی که به باشگاه های بدنسازی می آیند فقط نگران سنگینی وزنه هایشان هستند در حالی که چنین چیزی در بدنسازی هیچ معنا و مفهومی ندارد . اگر بدنساز هستید ، مانند یک بدنساز تمرین کنید نه یک پاورلیفتینگ کار!

۲ – در چه سنی بدنسازی را شروع کردید و انگیزه تان برای ادامه و رسیدن به قهرمانی چه بود ؟
من در هجده سالگی بدنسازی را شروع کردم ، اما علاقه ام به این رشته ورزشی سال ها قبل ، هنگامی که فقط یازده سال داشتم ، با دیدن آقای المپیای ۱۹۸۲ ، کریس دیکرسون در یک مجله ورزشی آغاز شد . آن روز به خودم گفتم : باید یک روز شبیه این مرد بشوم . زمانی که به دبیرستان می رفتم ، همیشه به من می گفتند هیکل بزرگی دارم و به درد پرورش اندام می خورم . برای همین پس از اتمام دوره دبیرستان ، بلافاصله تمرینات بدنسازی را شروع کردم ، باقی ماجرا را هم که می دانید .

۳ – من ۲۱ سال است که بدنسازی کار می کنم اما همیشه با درد مفاصلم مشکل دارم . شما با این درد ها چطور کنار می آیید ؟
شاید باور نکنید اما من هیچ درد و مشکلی در مفاصلم ندارم . بیشتر بدنسازان پس از سال های طولانی تمرین کردن معمولا در ناحیه سرشانه بخصوص عضلات گرداننده شانه ها دچار درد و ناراحتی هستند اما من مشکلی ندارم . حتی پس از انجام اسکوات های سنگین نیز زانو دردی حس نمی کنم . اما یک بار که در ناحیه کمر دچار مشکل شده بودم با جلسات فشرده فیزیوتراپی ، خیلی زود سلامت خود را بدست آوردم .

۴ – پس از ۱۰ سال تمرین هیچ رشدی در حجم بازوهایم نداشتم برای همین تصمیم گرفتم در هفته یک روز را به تمرینات بازو اختصاص بدهم اما آیا این مقدار کافی است و نباید مثلا در روز تمرین سینه ، کمی هم پشت بازو کار کنم ؟
نیازی نیست حتما به صورت مستقیم روی عضلات بازو کار کنید . آنها در روزهای دیگر تمرینی چه بخواهید و چه نخواهید درگیر هستند . بین جلسات تمرین بازو پنج تا هفت روز فاصله بگذارید تا عضلات بخوبی ریکاوری شوند . عضله خسته نمی تواند رشد کند و حتی ممکن است کمی حجم از دست بدهد .

۵ – بدن من اندومورف است . آیا می توانم از شیرهای بدون چربی قبل از تمرین استفاده کنم ؟ با توجه به این که شیر مقداری قند لاکتوز دارد آیا مصرف برای من مناسب است ؟درمورد پنیر هم می خواستم بدانم می توان از آن به عنوان یک آموزش بدنسازی و پرورش اندام - پروتئینی استفاده کرد ؟
اگر می توانید قبل از تمرین شیر بنوشید و باعث ایجاد مشکلاتی مانند احساس تهوع حین تمرین برای تان نمی شود . مصرفش هیچ مانعی ندارد . از پنیر هم می توانید بنابر سلیقه شخصی تان استفاده کنید . من خودم پنیر کاتیج کم چرب مصرف می کنم .

آموزش بدنسازی و پرورش اندام -

پرسش و پاسخ با جی کاتلر

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین