کد خبر: 74317201
تاریخ انتشار: شنبه 08 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » انتقاد از عدم رسیدگی امور مردم توسط نمایندگان ارومیه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در خطبه های نماز جمعه ارومیه چه گذشت ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

ZKq1JWanaAy1

به گزارش فاطر 24 ، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با دعوت به رعایت تقوای الهی و با اشاره به مسائل توحیدی و یاد معاد گفت: نحوه جان دادن انسان به عملکرد او در طول عمر بستگی دارد، اگر از مؤمنان و صلاح باشد فرشتگان با احترام و آرامش جان او را می‌گیرند و در غیر این صورت با شدت و غضب تمام جان او را می‌گیرند.

وی به بیان مسائل اخلاق در خانواده پرداخت و افزود: والدین وظیفه دارند نام نیکو برای فرزندان خود انتخاب کرده، به آنان تعلیم شایسته داده و هنگام رسیدن به سن ازدواج برای او همسری مناسب انتخاب کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی از بی‌تفاوتی برخی از والدین نسبت به ازدواج فرزندان خود انتقاد ضمنی کرد و گفت: والدین از هنگام تولد فرزندان خود باید به فکر تأمین امکان ازدواج آنان به هنگام و بلوغ و رسیدن به سن ازدواج باشند

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه دوم نماز جمعه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیزگاری و دوری از انجام محرمات گفت: ایام منسوب به سیدالشهدا (ع) است و در اربعین حسینی اجتماع بزرگ و میلیونی در کربلا صورت می‌گیرد که نشان از قدرت شیعیان است و چنین اجتماع بزرگی در هیچ نقطه‌ای از جهان نمی‌توان یافت.

وی افزود: اگر کسی به زیارت امام حسین (ع) مشرف شود و برحق بودن ایشان را بپذیرد پروردگار بهشت را ارزانی وی می‌کند، روزی‌اش زیاد می‌شود، مشکلاتش برطرف می‌شود، هزار فرشته الهی وی را تا رسیدن به خانه وی یاری می‌کنند و در زمان مرگ این فرشتگان بر جنازه وی حاضر می‌شوند و از خداوند برای وی درخواست بخشش می‌کنند.

قریشی بیان کرد: در هر زمان و مکانی برای هر شخص و بسته به امکانات فرد وظیفه‌ی انسانی در قبال حفظ دین خود فرق می‌کند و هم‌اکنون بر ما وظیفه است در راه حفظ دین نهایت تلاش خود را به کار گیریم تا دوست داران اهل‌بیت (ع) بیش از پیش افزایش یابد.

وی گفت: باید همه‌ساله تلاش کنیم به زیارت قبر امام حسین (ع) مشرف شویم و اگر خودمان نتوانستیم در این صورت اگر بضاعت مالی داشته باشیم باید چند تن دیگر را به زیارت ایشان بفرستیم تا با این عمل بتوانیم ارادت خود نسبت به اهل‌بیت (ع) را نشان دهیم.

وی تشریح کرد: هم‌اکنون تکثیر نسل مسلمانان یکی از وظایفی است که بر عهده تک‌تک ما گذاشته‌شده است که یک مسئله مهم ازنظر مقام معظم رهبری است که باید بیش از پیش مردم به آن توجه کنند و با فراهم آوردن شرایط و امکانات باید زمینه ازدواج جوانان را فراهم کرد و در پی آن شاهد افزایش نسل خواهیم بود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی گفت: شرکت در جبهه و جهاد امروزه شرط نیست و باید در پشت جبهه‌ها نیروی انسانی خود را افزایش و آموزش دهیم تا بتوان در آینده مقابل دشمنان ایستادگی کرد که این امر بر همگان لازم است تا دوست داران اهل‌بیت (ع) افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: 13 آبان ماه با روز بسیج دانش‌آموزی و روز استکبارستیزی مصادف شده است که در سال 58 دانشجویان پیرو خط امام خمینی (ره) توانستند لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کنند و از این واقعه بزرگ به‌عنوان انقلاب دوم جمهوری اسلامی ایران یاد می‌شود.

امام‌جمعه ارومیه تصریح کرد: تاریخ آمریکا با خون و خونریزی شروع شده است و هم‌اکنون که ادعای تمدن را دارند را می‌توان در مناظره‌های نامزدهای ریاست جمهوری این کشور مشاهده کرد که در مقابل چشم جهانیان یکدیگر را به بی‌عفتی متهم می‌کنند و این تهمت برای هیچ‌یک ناراحت‌کننده نیست و هر از گاهی با خنده و سخنان مضحک نیز از آنان استقبال می‌کنند.

وی اظهار داشت: بر رسانه‌های ما واجب است که تمامی این مناظره‌های را با قلم‌فرسایی خود به همگان نشان دهند و همچنین در روز 13 آبان بر ملت ایران وظیفه است که ستیز خود در مقابل چنین فرهنگ‌های غیرانسانی نشان دهند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی گفت: در بین منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی در شهر ارومیه باید وحدت وجود داشته باشد و تمام تلاش خود را به‌کارگیرند تا دست‌به‌دست یکدیگر مشکلات مردم و اجتماع را برطرف کنند و در غیر این صورت نمی‌توان به نتیجه خوبی دست‌یافت.

وی افزود: نمایندگان باید مشکلات کلی استان را جویا شوند و به دفعات بسیاری از نمایندگان منتخب شهر ارومیه دعوت به عمل آمده است تا جلساتی تشکیل و با مسئولین در تعامل باشند ولی تا هم‌اکنون هیچ‌گونه تمایلی از آنان مشاهده نشده است و باید به‌تمامی وظایف خود عمل کنند و به وعده‌های خود عمل کنند.


انتهای پیام/ صبغه

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین