کد خبر: 74506750
تاریخ انتشار: یکشنبه 09 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » توصیه های بهداشتی برای شرکت در پیاده روی اربعین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نکاتی برای برای زائرین عتبات عالیات

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

S74EzXj0hiKx

انجام حجامت عام (حجامت اسلامی )قبل از سفر، پیشنهاد می گردد حتماً قبل از سفر به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن، یک حجامت عام کامل پیشگیرانه انجام دهید. با اینکار بدن خود را دربرابر بیماری هایی که امکان شیوع آن در بین زائران می باشد مانند آنفولانزا، واکسینه خواهید کرد و احتمال بیماری بسیار کاهش خواهد یافت. لازم به ذکر است افرادی که کم خون، لاغر و تکیده با بدن خشک هستند یا غلبه سردی شدید دارند حتماً باید تحت نظر متخصص طب اسلامی حجامت نمایند.

همراه داشتن داروی امام کاظم (ع)(زمستانه): این دارو برای افزایش سیستم ایمنی بدن و سرماخوردگی مفید است.

از خوردن زیاد چای سیاه خوردداری کنید در صورت نبودن دمنوش بهترین گزینه آب جوش و خرماست یا عسل است.

در این سفر یبوست نباید داشته باشید.غذاهای ملین مصرف کنید و آب ولرم ناشتا را فراموش نکنید.

همراه داشتن لباس گرم، استفاده از لباس گرم برای پیاده روی در هنگام سرمای هوا توصیه می شود، توجه داشته باشید در هنگامی که احساس سرما هم نمی کنید باید با پوشیدن لباس پوشیده بدنتان را از باد پاییزی دور نگهدارید، چرا که باد پاییزی مضر است و باید بدن را از آن دور کرد.

استفاده از شال کمر، البته شال کمر را نباید سفت بست، چرا که هدف از بستن شال، فقط گرم نگهداشتن کمر می باشد و سفت بستن آن توصیه نمی شود.

استفاده از کلاه یا بستن سر، گرم نگه داشتن سر به شکل گذاشتن کلاه و بستن سر با چفیه یا دستار، مخصوصاً موقع خواب توصیه می شود.

شستشوی مرتب دستها به صورت کامل، شستن دست به تنهایی مهمترین گام در پیشگیری از انواع بیماریهاست .برای شستشوی کامل دستهایتان، باید دستها را با آب ولرم خیس کنید و بشویید و در مرحله بعد ، فضای بین انگشتان را بشویید.

پیشگیری از تاول پا، جهت پیشگیری از تاول پا، استفاده از کفش مناسب، پوشیدن جوراب حوله ای و شستشوی مرتب پا با آب و سپس خشک کردن کامل آن توصیه می شود. البته آب نباید گرم باشد، ضمناً روغن مالی کف پا و انگشتان پا با روغن بنفشه نیز مفید است.

راه های بهبود تاول پا، تاول را دستکاری نکنید و جداً از ترکاندن تاولهای پوستی خودداری کنید. در واقع تاول خود پانسمان خودش است.

رفع و پیشگیری از گرفتگی عضلات، استحمام با آب گرم قبل از خواب برای رفع یا پیشگیری از گرفتگی عضلات بسیار مفید می باشد.

تذکرمهم، حتماً قبل از خواب با آب گرم استحمام نمایید و برای جلوگیری از خیس شدن موهای سر و پیشگیری از سرماخوردگی، می توانید سرتان را نشویید و تنها بدنتان را شستشو دهید و در صورت امکان ماساژ عضلات حین استحمام نیز توصیه می شود.

قبل از خروج از حمام، کمتر از یک دقیقه آب سرد را روی پایتان بریزید (مچ پا به پایین). بدنتان را یکباره سرد نکنید و به سرعت در معرض هوای سرد قرار نگیرید. حتی بلافاصله پس از شستشوی بدن خود را در معرض جریان هوا قرار ندهید و پس از استحمام بدن خود را با حوله، خوب خشک نمایید.

غرغره و استنشاق آب ونمک دریا جهت پیشگیری از سرماخوردگی و گلو درد، یک قاشق چای خوری سرخالی نمک دریا را داخل یک لیوان آب جوشیده بریزید و وقتی گرمایش مناسب شد در هر دو سوراخ بینی آنرا استنشاق کنید یعنی از داخل بینی آب را به سمت حلق و دهان هدایت کنید تا از دهان خارج شود. مقداری آب نمک را نیز غرغره نمایید.

تذکر، برای اینکار نباید آب نمک را با فشار زیاد (مکش قوی) داخل بینی بالا بکشیم، فقط لازم است با مقداری مکش و هدایت آب با حرکت دادن صورت روبه بالا، آب را از سوراخ بینی به حلق هدایت نماییم و از دهان خارج کنیم. انجام روزی سه بار استنشاق آب نمک کفایت می نماید.

مصرف روزانه مقداری عسل،  هر روز صبح حداقل یک قاشق مربا خوری عسل میل نمایید.

مصرف پیاز با وعده غذایی، در کنار وعده های نهار و شام، پیاز آن منطقه را میل نمایید.


 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین