کد خبر: 74609369
تاریخ انتشار: یکشنبه 09 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » پشت صحنه یک انقباض عضلانی !
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

آکاایران: پشت صحنه یک انقباض عضلانی !
موفقیت یا شکست هر حرکت یا تکنیک ورزشی به گنجایش و هماهنگی تک تک عضلات بدن بستگی دارد. بله سیستم عصبی ، سیستم خنک کننده و تمامی تشکیلات بدن انسان در مسابقات ورزشی دخیل هستند .

,پشت صحنه یک انقباض عضلانی !,یک انقباض یک استراحت,بدنسازی و فیتنس,[categoriy]

پشت صحنه یک انقباض عضلانی

پشت صحنه یک انقباض عضلانی ! -آکاپشت صحنه یک انقباض عضلانی !,یک انقباض یک استراحت,بدنسازی و فیتنس

آکاایران: پشت صحنه یک انقباض عضلانی !

به گزارش آکاایران: عضلات اسکلتی بدن که در تصاویر آناتومی به خوبی قابل رویت می باشد در حرکات ورزشی در گیر هستند . از این جهت نام این عضلات اسکلتی گذاشته شده که آنها به یک یا چند استخوان متصل هستند . اینها عضلاتی هستند که به آرنولد توان وزنه زدن دادند و به مایکل جردن قدرت پرتاب های پرشی در بسکتبال را . در واقع عضلات اسکلتی موتورهای حرکتی برای تولید تمامی حرکات ورزشی و بدنی از جمله دویدن ، پریدن و خم کردن و … هستند . مهمتر از این که سایز این ۵۰۰ عضله اسکلتی را می توان با کمک تمرینات وزنه افزایش داد .

عضلات بیشتر ، قدرت بیشتر ، استقامت بیشتر یعنی : بدن های بزرگتر ، قوی تر و سریع تر !
عضله با انقباض کار می کند
عضله تنها در یک روش کار می کند : انقباض . انقباض به معنای کوتاه شدن است و زمانی که برای یک عضله اتفاق می افتد ، دقیقا اتفاقی که برای آن می افتد این است که کوتاه می شود . یعنی عضله از دور سر خود به سمت مرکز جمع می شود .
عضله در حال کوتاه شدن عضلات متصل به خود را می کشد که این کشش یا استخوان ها را به سمت همدیگر می کشد یا آنها را از هم دور می کند تا حرکت ایجاد کند . می توان گفت که رخداد هیچ حرکتی در بدن بدون انقباض عضلات امکان پذیر نیست . شرح و توصیف حرکت یک سلول یا یک گروه عضلانی مثل جلو بازوها یکسان است . یک سلول یا یک گروه عضلانی در انقباض کوتاه می شوند .
اجرای یک حرکت ورزشی نیاز به انقباض هماهنگ چندین سلول عضلانی دارند . به عنوان مثال یک حرکت ساده را بررسی می کنیم . حرکت کشیدن دست به سمت شانه را تصور کنید . جلوبازوهایتان ( که یک سرشان به بالای بازو متصل است و سر دیگر آن در مفصل آرنج اتصال دارد ) باعث انجام این حرکت می شوند . آرنج در این حرکت صرفا حکم لولا را دارد . زمانی که مغز سیگنال می فرستد ، صدها هزار سلول عضلانی در جلوبازوها همزمان منقبض می شوند . این انقباض بزرگ سلول ها باعث کوتاه شدن جلوبازوها می شود . که در واقع موجب کشیده شدن استخوان های بازو به سمت همدیگر می شود و در نتیجه آن شما حرکت دست به سمت شانه را مشاهده می کنید.
یک انقباض یک استراحت
جلوبازو و پشت بازوهای هر بازو یک نمونه طبیعی از عضلات جفتی هستند . جلوبازوها عضلات بزرگی هستند که در جلوی بازو قرار دارند و باعث خم شدن بازو از مفصل آرنج می گردند . بر عکس جلو بازوها ، پشت بازوها عضلاتی هستند در سمت پشتی بازوها که وظیفه آنها صاف کردن مفصل آرنج است .
تصور کنید وضعیتی را که آرنج در یک وضعیت خاص قرار بگیرد و جلو بازو و پشت بازو همزمان منقبض شوند . در این حالت حرکت تا زمانی که یکی از این دو گروه عضلانی بر دیگری چیره شود ، متوقف خواهد ماند . خوشبختانه بدن انسان مکانیزمی دارد که از طریق سیستم عصبی هماهنگ عمل می کند و بدین ترتیب از بروز هرگونه زور آزمایی بین دو گروه عضلانی جلوگیری می شود .
زمانی که جلوبازو منقبض می شود تا آرنج را خم کند ، پشت بازو در حالت ریلکس یا بدون انقباض قرار می گیرد و اجازه می دهد که حرکت اجرا شود . درست برعکس این قضیه هم صادق است . یعنی وقتی که پشت بازو منقبض می شود تا آرنج دست صاف شود جلو بازو در حرکت بدون انقباض و ریلکس قرار می گیرد تا آرنج بتواند صاف شود . یک چنین هماهنگی بین تمامی گروه های عضلانی جفتی در سراسر بدن وجود دارد . برای اجرای یک حرکت بدنی پیچیده مثل ضربه زدن در تنیس یا اجرای بازی در پیست گارد راس بسکتبال و … صدها هماهنگ سازی انقباضی باید بین گروه های مختلف عضلانی بدن بوجود بیاید و این هماهنگی توسط سیستم عصبی بدن اتفاق می افتد .

آموزش بدنسازی و پرورش اندام -

پشت صحنه یک انقباض عضلانی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین