کد خبر: 74939286
تاریخ انتشار: سه شنبه 11 آبان 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی : اربعین میعادگاه مذهبی، سیاسی تشیّع است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند : آیت الله نوری همدانی با بیان این که جریان اربعین یک مسئله سیاسی شده است، گفت: دشمن شیعه هراسی و اسلام هراسی را در جهان رواج داده است و ما باید از ظرفیت اربعین برای معرفی فرهنگ اهل بیت (ع) استفاده کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له پیش از ظهر امروز در دیدار اعضاء ستاد اربعین استان قم با بیان اینکه رسیدگی و خدمت رسانی به زائرین ابا عبد الله (ع)بسیار مهم و با ارزش است به اصول درست خدمت رسانی صحیح اشاره کردند و افزودند: اولین اصل در خدمت رسانی مسئله نظم، برقراری امنیت است، باید طوری برنامه ریزی کرد که استان قم از همه لحاظ نمونه باشد.

ایشان بیان داشتند: اربعین ظرفیت بسیار مهمی برای تبلیغ دین و ارائه ارزش های اسلام و پیام رسانی دارد و یکی از این مسائل مهم موضوع سیاست است. حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی اظهارداشتند: مسئله اربعین در کنار بعُد فرهنگی، مسئله سیاسی هم است؛ چون شاهد حضور میلیونی مردم خواهیم بود و همان طور که دشمن توطئه می کند، جامعه اسلامی نیز باید نهایت استفاده را از این ظرفیت به خصوص در بُعد سیاسی ببرد.

مرجع عالیقدر با بیان اینکه یکی از آرزوهای بنده این است که برای 30 میلیون نفر در اربعین صحبت کنم تا بتوانم فرهنگ اربعین و انقلاب را به درستی معرفی کنم ادامه دادند: تأکید اهل بیت (ع) این است که فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع) احیا شود؛ امروز دشمن سعی می‌کند که این نظام و فرهنگ اسلام به دنیا معرفی نشود و شیعه هراسی و اسلام هراسی در جهان به راه انداخته است و ما باید از ظرفیت اربعین برای معرفی فرهنگ اهل بیت (ع) استفاده کنیم. ایشان گفتند: اسلام دین وسیعی است و برای همه مسائل برنامه دارد؛ باید کاری کرد تا فرهنگ اسلام ناب و اربعین که در اقتصاد، زندگی و سیاست تاثیر گذار است در جامعه عملی شود و به اجرا در بیاید.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که فرهنگ و درک و فهم و اتحاد ما در سیاست و اقتصاد ما تأثیر دارد، گفتند: جریان سیدالشهدا (ع) یک فرهنگ است و ما در این فرهنگ مطالب و دُرهای فراوان داریم و باید آنها را استخراج و به دنیا معرفی کنیم.

معظم له خاطرنشان کردند: بر اساس روایات اسلامی، خداوند به امام حسین (ع) در برابر تأسیس مکتب عاشورا چهار چیز عنایت کرد، اولین فضیلت این است که امامان را از ذریه آن حضرت قرار داد؛ خداوند شفا را در تربت امام حسین (ع) قرار داده است، اجابت دعا را در زیر قبه آن حضرت قرار داده است و زائرانی که به زیارت آن حضرت می‌روند، در آن ایام عمر آنها حساب نمی شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین