کد خبر: 75082787
تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » روزشمار: ۱۲ آبان؛ تهیه کوکتل برای اولین بار در انگلیس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: مقاله مرتبط:

  • تمام مقالات روزشمار آکا ایران را مطالعه کنید

در این روز در سال ۱۷۷۶ مدیر یک رستوران در شهر نیویورک که به او سفارش داده بودند رستوران را برای یک پذیرایی رسمی عصرانه آماده کند، دست به ابتکار تازه‌ای زد و برای تزیین رستوران و ارضای خاطر مهمانان از پرهای دم خروس استفاده کرد که به زبان انگلیسی «کاک تیل» گفته می‌شود و از آن روز این واژه بین‌المللی شده و جای واژه‌هایی را که مفهوم «مهمانی عصرانه» داشته، گرفته است.

به ترکیب بیش از دو نوشیدنی، کوکتل (Cocktail) گفته می‌شود. کوکتل‌ها شامل دو دسته الکلی و غیرالکلی (ماکتل) هستند. امروزه هزاران نوع کوکتل در جهان وجود دارد که هرکدام با توجه به مواد و نوشیدنی‌ها، آب‌وهوا و ذائقه هر منطقه درست شده‌اند و بعضی از آنها کم‌کم جای خود را در بین مردم مناطق دیگر باز کرده و جهانی شده‌اند. به‌طور مثال، کوکتل موخیتو (Mojito) یک کوکتل کوبایی است که امروزه در اکثر نقاط جهان از جمله ایران طرفداران بسیاری دارد.

موهیتو

روزشمار: ۱۲ آبان؛ تهیه کوکتل برای اولین بار در انگلیس

روزشمار: ۱۲ آبان؛ تهیه کوکتل برای اولین بار در انگلیس -آکاروزشمار,روزشمار ۱۲ آبان,روزشمار ۲ نوامبر,کوکتل,تاریخچه کوکتل,تهیه کوکتل برای اولین بار

آکاایران: روزشمار: ۱۲ آبان؛ تهیه کوکتل برای اولین بار در انگلیس

موخیتو یا موهیتو نوعی نوشیدنی است که با مخلوط کردن آب گازدار، برگ نعناع، شکر، رام سفید و آبلیمو تهیه می‌شود. در دستور اصلی تهیه موهیتو در کوبا از نعناع اسپیکاتا استفاده می‌شود که در این کشور محبوبیت زیادی دارد.

زادگاه موهیتو (موخیتو) کوبا است، اما در مورد زمان و چگونگی به وجود آمدنش، اطلاعات دقیقی در دست نیست. بعضی آن را به بردگان آفریقایی که در مزارع نیشکر کوبا کار می‌کرده‌اند نسبت می‌دهند و بعضی دیگر به کاوشگران انگلیسی که در مسیر خود در این جزیره پهلو گرفته‌اند. هرچه که باشد، وجود مزارع وسیع نیشکر و فراوانی گیاه نعنا در کوبا عامل اصلی به وجود آمدن این کوکتل بوده است. ترکیب شیرینی، طراوت لیمو ترش همراه با عطر و طعم دلچسب نعنا، این کوکتل را به یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین کوکتل‌های تابستانی در جهان تبدیل کرده است.

در همین روز:

  • ورود نخستین گروه فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی (۲۰۰۰ میلادی)

توصیه های سفر -

روزشمار: ۱۲ آبان؛ تهیه کوکتل برای اولین بار در انگلیس

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین