کد خبر: 75849240
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » روزشمار: ۱۶ آبان؛ اولین پرواز هواپیمای هاوکر هاریکن در سال ۱۹۳۵
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: مقاله مرتبط:

  • تمام مقالات روزشمار آکا ایران را مطالعه کنید

«هاوکر هاریکن» (hawker-hurricane) نام خانواده‌ای از هواپیماها است که در جنگ جهانی دوم و به‌ویژه در نبرد بریتانیا جنگنده اصلی نیروی هوایی پادشاهی بود.

,روزشمار,روزشمار ۱۶ آبان,روزشمار ۶ نوامبر,[categoriy]

روزشمار: ۱۶ آبان؛ اولین پرواز هواپیمای هاوکر هاریکن در سال ۱۹۳۵

روزشمار: ۱۶ آبان؛ اولین پرواز هواپیمای هاوکر هاریکن در سال ۱۹۳۵ -آکاروزشمار,روزشمار ۱۶ آبان,روزشمار ۶ نوامبر,هاوکر هاریکن,هواپیمای هاوکر هاریکن,اولین پرواز هواپیمای هاوکر هاریکن,هواپیمای جنگنده,hawker hurricane

آکاایران: روزشمار: ۱۶ آبان؛ اولین پرواز هواپیمای هاوکر هاریکن در سال ۱۹۳۵

این هواپیما یک نوع هواپیمای جنگنده تک‌سرنشین است که در بین سال‌های ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰ طراحی شد و توسط هاوکر با مسئولیت محدود برای نیروی هوایی سلطنتی (RAF) ساخته شد. این هواپیما اولین پرواز خود را در ۶ نوامبر سال ۱۹۳۵ تجربه کرد.

در ابتدا ساختار بال این هواپیما شامل دو تیرک فولادی با پوشش دست‌ساز بود. در سال ۱۹۳۹ یال به صورت تماما فلزی طراحی شد. این ساختار به هواپیما اجازه می‌داد که با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت بیشتر از طراحی اولیه پرواز کند.

هواپیمای هاوکر هاریکنِ طراحی شده در سال ۱۹۳۰، به چندین نسخه مانند یک سری هواپیما به عنوان جنگنده، بمب‌افکن، رهگیر، جنگنده بمب‌افکن (Hurribombers) و هواپیمای پشتیبانی زمینی تکامل یافت. نسخه‌های معروف‌تر این هواپیما مانند طوفان دریایی (Sea Hurricane) به گونه‌ای تغییر کرده‌اند تا قادر به پرواز از روی کشتی‌ها شوند. بیش از ۱۴۵۸۳ فروند از هواپیماهای هاریکن تا پایان سال ۱۹۴۴ ساخته شدند.

در آن زمان که هاریکن توسعه داده شد، ستاد فرماندهی جنگنده‌های نیروی هوایی سلطنتی تنها شامل ۱۳ اسکادران که همگی مجهز به هاوکر فیوری، هاوکر دمون یا بریستل بولداگ با بال‌هایی به صورت ملخک‌های چوبی و غیر قابل جمع شدن و حمل بودند.

بعد از جنگ ده فروند از این هواپیما به دولت ایران نیز فروخته شد.

در همین روز:

  • تولد «قطب‌الدین شیرازی» فیلسوف ایرانی (۶۳۴ قمری)
  • اولین قانون اساسی جمهوری دومینیکن وضع شد. (۱۸۴۴ میلادی)
  • لهستان پس از جدا شدن از روسیه، جمهوری شد. (۱۹۱۸ میلادی)
  • درگذشت چارلز والتون، پدر فناوری رادیویی بی سیم (۲۰۱۱ میلادی)
  • جنگ انگلستان با ایران بر سر هرات و جداکردن این منطقه از پیکر ایران (۱۸۵۶ میلادی)

توصیه های سفر -

روزشمار: ۱۶ آبان؛ اولین پرواز هواپیمای هاوکر هاریکن در سال ۱۹۳۵

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین