کد خبر: 75929349
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 آبان 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی : مسجد سنگر است/باید جوانان را جذب مساجد کنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی امروز در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفتند: جایگاه انسان بسیار رفیع و مهم است و باید از این رو بکوشیم تا خود را پرورش داده و بتوانیم این جایگاه را ارتقا ببخشیم.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

ایشان افزودند: انسان ها باید در راستای خودسازی گام بردارند و در این زمینه باید علم و معرفت خود را افزایش داده و از سویدیگر به دور از جهل در راستای پیشرفت گام بردارد. مرجع عالیقدر ادامه دادند: یکی از اصول اساسی در خودسازی عقل است و رهبری معظم انقلاب نیز از این امر به عنوان بصیرت یاد کرده اند که باید در گسترش آن کوشیده تا بتوانیم محدوده میان حق و باطل را تشخیص دهیم.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی اظهارداشتند : یکی از تاکیدات اسلام اجتماع است و این امر موجب می شود که در دنیای امروز که توسط مستکبران و دشمنان صف بندی بر علیه اسلام شده، این اجتماع ها نقشه های دشمنان را حنثی کند. معظم له تصریح کردند: مبلغان دینی در این عرصه وظایف مهم بر عهده دارند و باید بکوشند تا مردم را با شرایط روز آشنا کرده و دشمن را معرفی کنند. ایشان با بیان اینکه روضه خوانی ها باید ریشه مصائب بیان شده و حقایق جریان کربلا و رشادت هایی که مسلمانان و اهل بیت(ع) انجام دادند مطرح شود گفتند: طرح شعارنویسی ها که پشت خودروها می شود خوب است اما به شرطی که شعارهایی نوشته شود که حماسی بوده و پیامی داشته باشد.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به موقوفات افزودند : افرادی که در موضوع موقوفات خدمت می کنند توفیق شامل حال آنها شده و باید به فکر ایجاد کار و رفاه و رفع مشکل مردم باشند. مرجع عالیقدر اضافه کردند : کار اوقاف بسیار وسیع است و باید با مدیریت قوی درتمامی کارها اقدام کند، تا بتواند وظایف سنگین خود را اجرایی و عملی سازد.

معظم خاطرنشان کردند : مساجد سنگر است و باید بکوشیم تا جوانان به مساجد جذب شوند و دراین زمینه نهادهای فرهنگی ما وظایف گسترده ای دارند.تبلیغ دین بسیار مهم است و طلاب و روحانیون وظایف سنگینی در این خصوص دارند و نباید در این راستا سستی کرده و گرفتار شایعات و خرافات شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین