کد خبر: 76124356
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » بدعت ، عهد شکنی،عدم حرمت مهمان!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
خروجی لغو سخنرانی حسن عباسی در ارومیه؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

TnTJdEZBGY4g

به گزارش فاطر 24 ، در روز های گذشته خبر از حضور حسن عباسی به عنوان یکی از چهره های منحصر به فرد کشور خصوصا در دوران دولت یازدهم ، در رسانه ها و محافل استان  منتشر شد .

بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده قرار بود  حسن عباسی در سه دانشگاه اصلی ارومیه نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف به دانشجویان ابراز کند .

اما در این میان دو دانشگاه پیام نور ارومیه و آزاد اسلامی ارومیه مصوبه های خود  را به طور ناگهانی لغو نمودند .  بنا بر اخبار واصله ریاست دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی با دستور مستقیم ضمن لغو برنامه و دستور جمع آوری تبلیغات،  مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه را لغو کرد.

دانشگاه آزاد نیز به بهانه لغو یکی از برنامه تشکل های دانشجویی ! مانع از حضور حسن عباسی شد .

در این میان علامت سوال های فراوانی وجود دارد . هرچند که شائبه دخالت یکی از نهاد های عالی رتبه استان در این میان وجود ولی لغو برنامه به صورت همزمان در دو دانشگاه متفاوت قابل بررسی است .

در شبکه های اجتماعی نیز بازخورد های متفاوتی دیده می شود . هشتگ های #روز_سیاه_دانشگاه ، #حرمت_مهمان و #لغو_ یک_ جانبه توسط کاربران استفاده شده است.

اما آنچه که مسلم است این روند بدعت گذاری در فضای دانشگاه است. و عهد شکنی و عدم حرمت مهمان به عنوان دو صفت غیر دینی در این میان پسندیده نیست .

فارغ از اینکه حسن عباسی کیست ، لغو یک جانبه و ناگهانی برنامه حضور شخصیت های کشور در استان نه تنها وجهه خوبی ندارد بلکه به رویکرد نقد پذیری دولت آسیب می زند . در حالی که حسن روحانی در اختتامیه بیستمین جشنواره مطبوعات تصریح کرده بود اگر در جامعه‌ای دهان‌ها بسته و قلم‌ها شکسته شود، اعتماد عمومی سلب می‌شود.

در این میان عملکرد دستگاه های دولتی استان نه تنها به اعتماد عمومی اقشار مردم خصوصا دانشجویان لطمه می زند بلکه نشانه پشت کردن به شعار های دولت در مورد نقد منصفانه و شنیدن صحبت های مخالفان و منتقدان است .

همگان مطلع اند که رئیس جمهور بستن دهان منتقدان و مخالفان را  از مسائلی برشمرد که دولت از آن اکراه دارد. ولی عدم ایجاد فضا برای مباحثه خصوصا در فضای دانشگاه های کشور  طریقی است که در نهایت به تک صدایی مضر به حال کشور منجر خواهد شد.

 

 


انتهای پیام / ص

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین