کد خبر: 76511161
تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » واکنش بازارها به نتایج اولیه انتخابات آمریکا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

واکنش بازارها به نتایج اولیه انتخابات آمریکا

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

به دنبال انتشار نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و جلو افتادن دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه،بازارهای آسیا و آمریکا به انتخابات آمریکا واکنش شدیدی نشان دادند.
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان می دهد که دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه از رقیب دمکرات خود هیلاری کلینتون جلو افتاده است.پیروزی جمهوری خواهان سبب شده تا بازار آسیا در واکنش به افزایش احتمال پیروز ترامپ سقوط کنند.
 
به طوری که شاخص نیک کی 4.10 درصد، شانگهای 1.32 درصد  و شاخص ASX 200،  حدود 1.95 درصد کاهش نشان می دهد.این در حالی است که بازار آمریکا بر خلاف بازار آسیا در واکنش به انتخابات روندی صعودی را به خود گرفته است . 
 
در آمریکا شاخص کاراکاس 9.92 درصد، مکزیکو IPC 0.88 درصد و ناسداک 0.53 درصد افزایش داشته است. 
 
به گفته تحلیلگران بازار، تاکنون انتخابات آمریکا تاثیر چندانی بر بازارهای جهانی نگذاشته است، ولی هم اکنون تاثیر این انتخابات از برگزیت نیز بیشتر بوده است.
 
با قوت گرفتن احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، قیمت طلا نیز افزایش یافت و هر اونس به بیش از 1300 دلار رسید. شمش طلا با افزایش 3.2 درصدی به قیمت هزار و 315 دلار رسید؛ این بزرگترین جهش قیمت طلا پس از

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین