کد خبر: 76534098
تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » شما آبروی پدر شهیدتان را برده اید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آیت الله سیفی مازندرانی در درس خارج فقه در انتقاد به علی مطهری؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

به گزارش فاطر 24 ، آیت الله سیفی مازندرانی در درس خارج فقه ضمن انتقاد از گزافه گویی های اخیر علی مطهری نکاتی را در این خصوص بیان داشتند که متن این سخنان در ادامه می آید.

در حکمت 424 نهج البلاغه حضرت در وصف اولیاء خدا می فرماید:( أَعْدَاءُ مَا سَالَمَ النَّاسُ) اولیاء خدا دشمن آن چیزی هستند که عموم مردم با آن خو گرفتند. چطور دشمن هستند مثلا بعضا اشخاص چنان با بعضی از این لهو و لعب ها مثل: غناء خو می گیرند که حتی برای توجیه کار خودشان متوسل به مرجع تقلید وصاحب فتوا می شوند، تا اینکه به گونه ای سوال را مطرح بکنند که این مرجع تقلید یک جوازی برای او صادر کند.

در روایت است که ریان بن‏ صلت می‏گوید: روزی در خراسان به حضرت رضا گفتم: مأمون عباسی از قول شما نقل کرده که در غناء ترخیص داده ‏اید و حضرت فرمود: (کذب الزّندیق) بی دین دروغ می گوید. من این گونه به او نگفتم. او از من درباره غناء پرسید.

پاسخ دادم که مردی بر امام باقر ـ علیه ‏السلام ـ وارد شد و از حکم غناء از او سؤال کرد، آن حضرت فرمود: وقتی خداوند بین حق و باطل جدا کند، غنا در کدام قسمت قرار خواهد گرفت؟ گفت: در صف باطل. فرمود: تو خود حکم آن را بیان کردی.( وسائل‏ الشیعه، ج12، ابواب ما یکتب به، باب 99، ح 14).

بیزاری امام رضا علیه السلام در حدی بود که در مورد آن شخص فرمود (کذب الزندیق) از این کلام معلوم می شود که خیلی این کار یعنی غناء در نزد حضرت مبغوض بود و با عباسی به مثل یک دشمن برخورد کرد و هم نسبت کذب و هم نسبت زندیق بودن را به او داد.

آقایون و فضلا شما تک تکتان مسئول هستید وقتی امروز کسی که تریبون مجلس را در دست دارد بیاید و در دانشگاهی بگوید اگر امام رضا(ع) هم بود شاید در این مجالس کنسرت می نشست.

آبروی شهید مطهری را بردید شما، خلف ناصالح هستید با چنین لفظی که حتی پای امام معصوم را برای مطامع جناحی خودتان وسط می کشید.


انتهای پیام / 598

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین