کد خبر: 76716861
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » برجام با تصمیم یک دولت قابل تغییر نیست / حل مشکلات آمریکا زمان می برد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت تصریح کرد؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

3IIBCJ5kSQ1R

به گزارش فاطر24 ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز چهارشنبه و در جلسه هیئت دولت گفت: موقعیت آمریکا در جامعه بین‌المللی و افکار عمومی جهان به‌دلیل سیاست‌های غلط تضعیف شده و شکاف بیشتر با جامعه جهانی و اروپا به این موقعیت، بیشتر ضربه خواهد زد.

وی ادامه داد: نتیجه انتخابات آمریکا، نشان التهابات و عدم ثبات داخلی آمریکا مدت‌ها باقی خواهد ماند و زمان زیادی می‌برد که این اختلافات و مشکلات داخلی حل ‌شود.

رئیس‌جمهور با ابراز اینکه "عزت و استقلال ایران در این است که مواضع ما فقط از خواست و اراده مردم ایران اثر می‌پذیرد و با تغییرات در دولت‌های خارجی تغییر نمی‌کند"، تأکید کرد: نتیجه انتخابات آمریکا، اثری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران ندارد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اعلام اینکه "امروز دیگر آمریکا به هیچ وجه بیش از گذشته توانایی استفاده از ایران‌هراسی و ایجاد اجماع جهانی بر علیه ایران را ندارد"، افزود: سیاست ایران در تعامل سازنده با جهان و شکسته شدن تحریم‌های هسته‌ای، روابط اقتصادی ایران با همه کشورها را یک مسیر رو به رشد و برگشت ناپذیر قرار داده است.

روحانی تأکید کرد که هوشمندی ایران در توافق هسته‌ای این بود که برجام را نه به‌عنوان توافق با یک کشور یا یک دولت بلکه به‌عنوان یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تثبیت کرد که با تصمیم یک دولت قابل تغییر نیست.

اما در این میان سوال اساسی این است که ایران تا چه زمانی باید منتظر اجرای وعده های آمریکا باشد . وعده هایی که اجرای آن گویا مشروط به حل مشکلات داخلی آمریکاست.

آیا ما همچنان باید به دست آمریکایی ها نگاه کنیم ؟


انتهای پیام / تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین