کد خبر: 76777573
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » اینجا آبشار آتش در کالیفرنیا است + تصاویر –
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: آبشار آتش، هنر نقاشی و جادوی طبیعت

آکا ایران؛ آبشاری به زلالی آب و به سوزانندگی آتش و گدازه. بر تن صخره های گرانیتی کوهستانی مرتفع در کالیفرنیا، آبشاری سرخ رنگ جاریست.

 
آبشاری که در طول تاریخ عده ای کمی آن را دیده و عکسی را برای اثبات دیده هایشان به ثبت رسانده اند. از دور و از میان کاج های بلند و تپه هایی که بالا و پایین می روند، رودی سرکش و  آتشین خودش را از بلندترین صخره منطقه، با شکوهی چشم گیر به درون حوضچه ای که پایین آن قرار دارد سرازیر کرده، برای آن هایی که روزهای انتظار کشیده اند تا آن را با چشمانی خیره، و شاید هم خیس از اشک تماشا کنند.
 
اما چه چیز آتش به جان آب، این مایه حیات انداخته؟! به پارک ملی یوسمیت در کالیفرنیا می رویم، به پای دیواره های سخت کوهستان ” El Capitan ” تا با چشمان خودمان دیده و داستانش را از زبان طبیعت بشنویم ….
 

آبشار آتش در کالیفرنیا

 
,آبشار آتش,آبشار آتشی در کالیفرنیا + تصاویر,آبشار آتشین,[categoriy]

اینجا آبشار آتش در کالیفرنیا است تصاویر –

اینجا آبشار آتش در کالیفرنیا است + تصاویر – -آکاآبشار آتش,آبشار آتشی در کالیفرنیا + تصاویر,آبشار آتشین,آبشار سرخ,تصاویر زیبا از آبشار اتش,مناطق تفریحی جهان

آکاایران: اینجا آبشار آتش در کالیفرنیا است + تصاویر –

آبشار آتش,آبشار آتشین
 
هنر نقاشی و جادوی طبیعت تمام نشدنی است، در هر گوشه از زمین رنگی به آب، تنه درخت و سنگ زده تا شگفت زده شوی، از خاکی مرده با گذازه های سوزان آتشفشان، گیاهانی سبز رویانده و آسمان را در غار ستارگان به زیر زمین کشانده. اما اینبار، آب را آتش کرده و از کوه سرازیر. می گویند ابر و ماه و خورشید دست به دست هم داده اند تا تنها در چند روز از ماه فوریه، طبیعت نمایشی نفس گیر از رنگ و نور را اجرا کند.
 
زمستان که آماده رفتن می شود، اگر خورشید گرم تر بتابد تا برف ها زودتر آب شوند، اگر ابرها کنار بروند و اگر تمامی این ها در زمانی رخ دهد که خورشید در جایی که باید، لحظه ای مکث کند، آنگاه آبشار زلال و آبی رنگ، به آبشاری طلایی و درخشنده تبدیل می شود، جادو اتفاق می افتاده و این را تنها کسانی می بینند که روزها را مهمان طبیعت بوده، به آن خو گرفته و با احترام آماده تماشا و سر تعظیم فرو آوردن در برابر خالق هستی شده اند. هرچند که راز این جادو ساده است، اما عملی کردنش تنها به دست مادر طبیعت ممکن است.
 
اینکه با جاری شدن آب کافی از آبشار ۴۸۰ متری” Horsetail Fall ” ، نور خورشید به هنگام غروب روزهای انتهایی ماه فوریه، با زاویه ای خاص بر صخره ها و آبشار بتابد، تنها و تنها با نظم ذاتی طبیعت ممکن است. هرساله طبیعت گردان و عکاس های زیادی برای تماشا و ثبت پدیده شگفت انگیز ” Yosemite Firefall ” به ” پارک ملی یوسمیت ” در کلیفرنیا می آیند تا عکسی که برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ توسط ” Gallen Rowell ” ثبت شده را تکرار و آبشار آتش را به جهانیان نشان دهند.
 

تصاویر زیبا از آبشار اتش

 
 
 

عکس های  آبشار اتشی

 
 
 
 

توصیه های سفر -

اینجا آبشار آتش در کالیفرنیا است تصاویر –

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین