کد خبر: 76790280
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » هواپیمایی آلیتالیا، معرفی ایرلاین های ایران و جهان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: هواپیمایی آلیتالیا، ایرلاین ملی و حامل رسمی پرچم کشور ایتالیا است. آلیتالیا از سال ۱۹۹۹ فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت هواپیمایی که نام آن به معنی بال‌های ایتالیا است، بزرگ‌ترین ایرلاین این کشور محسوب می‌شود.

قطب اصلی این شرکت هواپیمایی فرودگاه لئوناردو داوینچی رم و قطب دوم آن فرودگاه اصلی میلان است. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی نیز در شهر فیومیچینو رم قرار دارد.

ایرلاین آلیتالیا به خاطر بدهی و شرایط اقتصادی بدی که تجربه می‌کرد، پس از گذشت چند سال از تأسیس آن برای مدتی منحل شد. پس از آن دولت ایتالیا و برخی سازمان‌های دیگر اقدام به سرمایه‌گذاری در این شرکت هواپیمایی، برای غلبه بر مشکلات یا ادغام آن با دیگر شرکت‌ها کردند.

آلیتالیا

هواپیمایی آلیتالیا، معرفی ایرلاین های ایران و جهان

هواپیمایی آلیتالیا، معرفی ایرلاین های ایران و جهان -آکاهواپیمایی آلیتالیا,ایرلاین,ایتالیا,هواپیما,ناوگان پروازی,پرواز مستقیم,ایرلاین آلیتالیا

آکاایران: هواپیمایی آلیتالیا، معرفی ایرلاین های ایران و جهان

مقاله‌های مرتبط:

  • نکاتی برای داشتن پروازی آرام و دلپذیر
  • بهترین نکات برای داشتن پروازی دلچسب
  • ۱۰ اصل اساسی برای اهالی سفرهای هوایی

اما در سال ۲۰۰۶ دولت ایتالیا دیگر قادر به پشتیبانی از این شرکت هواپیمایی نبود و اتحادیه اروپا نیز تزریق سرمایه جدید به این شرکت هواپیمایی را ممنوع کرد. به همین خاطر آلیتالیا در نهایت ورشکسته شد.

پس از گذشت دو سال، در سال ۲۰۰۸ عده‌ای از سرمایه‌گذاران ایتالیا، کنسرسیوم Compagnia Aerea Italiana را برای کمک به خرید و بازآفرینی مجدد شرکت آلیتالیا تأسیس کردند و رقم یک میلیارد یورو را برای خرید آن پیشنهاد کردند.

در نهایت فعالیت شرکت هواپیمایی آلیتالیا از همان سال دوباره از سر گرفته شد. در ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۴ نیز سهامداران عمده آلیتالیا قراردادی را با شرکت هواپیمایی الاتحاد امضا کردند که طبق آن قرارداد، از آن پس ۴۹٪ سود این شرکت به هواپیمایی الاتحاد تعلق می‌گرفت.

در حال حاضر بزرگ‌ترین سهام داران شرکت آلیتالیا، شرکت‌های ایر فرانس-کی ال ام با ۷٫۰۸ درصد، اینتسا سانپائولو با ۲۰٫۵۹ درصد، یونی کردیتبا ۱۲٫۹۹ درصد، آتلانتیا با ۷٫۴۴ درصد و پسته ایتالیانه با ۱۹٫۴۸ درصد سهم هستند. شرکت هواپیمایی آلیتالیا به ۶ قاره جهان پرواز دارد و با شرکت‌های هواپیمایی زیادی توافق مقصد مشترک دارد.

کلاس‌های پروازی هواپیمایی آلیتالیا

هواپیماهای شرکت هواپیمایی آلیتالیا در چهار کلاس پروازی مختلف به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

کلاس اقتصادی (اکونومی)

در این کلاس پروازی مسافران نسبت به میزان زمان مبدأ تا مقصد، نوشیدنی، خوراکی و یا وعده غذایی کامل به صورت رایگان دریافت می‌کنند. در بعضی از هواپیماهای این شرکت هواپیمایی، هر یک از صندلی‌های کلاس اکونومی یک مانیتور جدا برای نشان دادن برنامه‌های مختلف برای هر مسافر دارد.

پرمیوم اکونومی

 این کلاس پروازی که تنها در بعضی از هواپیماهای آلیتالیا موجود است، شرایطی مانند کلاس اکونومی دارد، با این تفاوت که فضا و صندلی مسافر نسبت به کلاس اکونومی راحت است.

کلاس پروازی تجاری (برای مسافت کم)

از ویژگی‌های این کلاس پروازی منوی غذایی متنوع، صندلی تخت شو، گیت جداگانه در فرودگاه و ... است.

کلاس پروازی تجاری (برای مسافت طولانی)

در کلاس پروازی تجاری برای مسافت‌های طولانی، امکانات زیادی برای مسافران در نظر گرفته شده است. امکاناتی مانند صندلی‌های راحت و بزرگ، تخت، وعده غذایی انتخابی و غیره.

مقاصد هواپیمایی آلیتالیا

شرکت هواپیمایی آلیتالیا در حال حاظر به بیش از ۱۰۰ مقصد مختلف در تمام قاره‌های جهان پروازهای مسافربری و باربری انجام می‌دهد. قطب اصلی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه لئوناردو داوینچی-فیومیچینو و قطب‌های دوم آن نیز در فرودگاه لینیت و فرودگاه میلانو مالپنسا قرار دارند.

دیگر شهرهای کانونی نیز عبارتند از فرودگاه تورین کاسله و فرودگاه ونیز مارکو پولو. دفتر مرکزی آلیتالیا در فیومیچینو، استان رم واقع شده است. این شرکت هواپیمایی در ایران، تنها از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران پرواز دارد.

بیشتر بخوانید: فرودگاه امام خمینی؛ معرفی فرودگاه های ایران

ناوگان هواپیمایی آلیتالیا

در حال حاضر در ناوگان پروازی هواپیمایی آلیتالیا ۱۰۳ هواپیمای ایرباس و بوئینگ وجود دارد. تعداد این هواپیماها به تفکیک به شرح ذیل است: 

  • ایرباس A319-100

تعداد: ۲۲ فروند

  • ایرباس A320-200

تعداد: ۴۴ فروند

  • ایرباس A321-200

تعداد: ۱۲ فروند

  • ایرباس A330-200

تعداد: ۱۴ فروند

  • بوئینگ 777-200ER

تعداد: ۱۱ فروند

حادثه در هواپیمایی آلیتالیا

۲۹ دسامبر ۲۰۱۳، یک فروند هواپیمای ایرباس ای ۳۲۰ شرکت هواپیمایی آلیتالیا هنگام فرود در فرودگاه فیومیچینو رم دچار نقص فنی و حادثه شد. این هواپیما با ۱۵۱ مسافر از مادرید به مقصد رم پرواز می‌کرد. از میان آن‌ها ۱۰ مسافر در این حادثه زخمی شدند ولی همگی زنده ماندند. علت این حادثه همچنان در دست بررسی است.

توصیه های سفر -

هواپیمایی آلیتالیا، معرفی ایرلاین های ایران و جهان

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین