کد خبر: 77535797
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 آبان 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » توصیه های آیت الله العظمی نوری همدانی به زائران اربعین حسینی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی در پیامی به مناسبت اربعین سید و سالارشهیدان به زائران اربعین حسینی تاکید کردند: راهپیمایی اربعین نماد وحدت و همدلی و پرهیز از اختلاف می باشد، در این رابطه حفظ حقیقت اسلام و احترام به عقاید مذاهب اسلام و جلوگیری از اهانت و جسارت به آنان از اصول این موضوع است.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

متن پیام مرجع عالیقدر به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین«علیه السلام»

یکی از مناسبت های مورد عنایت اسلام، اربعین می باشد که در برخی از روایات، زیارت اربعین به عنوان یکی از نشانه های مومن قلمداد شده است. راهپیمایی عظیم اربعین در جهان بشریت هیچ مثل و مانندی ندارد و مردم با عشق به پیامبر خاتم(ص) و ارادت به خاندان پاک و مطهرش با هر نوع رنگ و نژاد و مذهب در یک نقطه گرد هم می آیند و همگی به زیارت آن امام همام می شتابند. در طول این مسیر خدمتگذاران در خدمت رسانی به این زائران از همدیگر سبقت گرفته تا هر چه بهتر در برگزار شدن این امر مهم کمک کرده باشند.

اینجانب نکاتی را به زائران عزیز اربعین حسینی عرض می نمایم:

1-پیام این حرکت بزرگ همان پیام قیام امام حسین(ع) است، یعنی دعوت جهانیان به سوی حقیقت و عدالت و مقابله با ظلم و ستم، اجتماع بزرگ اربعین تجلی مبارزه با جنایت یزیدیان زمان یعنی آمریکا و صهیونیست و ایادی منطقه ای آنان است و طرفداری از مظلوم بدون در نظر گرفتن مرز جغرافیایی در هر کجای عالم است.

2-راهپیمایی اربعین نماد وحدت و همدلی و پرهیز از اختلاف می باشد، در این رابطه حفظ حقیقت اسلام و احترام به عقاید مذاهب اسلام و جلوگیری از اهانت و جسارت به آنان از اصول این موضوع است.

3-معرفی حقیقت تشیع در مقابل تشیع لندنی و جلوگیری از هر عملی که مورد وهن مذهب باشد از توصیه های دیگر است.

4-رفع موانع و ایجاد سهولت برای انجام زیارت اربعین به حداقل رساندن هزینه های سفر از سوی دولت های محترم ایران و عراق از ضروریات است.

5-جلوگیری از تشریفات و اسراف و تبعیت از قوانین دو کشور و مراعات حال همسفران از توصیه های دیگر ما به زائران می باشد.

6-غافل نشدن از امور واجب دینی و انجام به موقع و اول وقت آن مانند نماز جماعت در اول وقت و تسریع در زیارت برای فراهم شدن بهره گیری همگان از مضجع نورانی امام حسین(ع).

7-در پایان ضمن التماس دعای خیر و آرزوی فرج و سلامتی مولانا صاحب العصر و الزمان(عج) از همه دست اندرکاران این حرکت بزرگ بویژه مردم عزیز ایران و عراق به جهت خدمتگذاری و پذیرایی از زائران تشکر می کنم.

                                                                              والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

                                                                              حسین نوری همدانی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین