کد خبر: 78350613
تاریخ انتشار: جمعه 28 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » "درسنامه اربعین"، آنچه از فلسفه اربعین باید بدانید!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کتاب های که شاید هنوز نخوانده باشید....

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

darsname

کتابی که این هفته قصد معرفی آن را داریم کتابی است با عنوان " درسنامه اربعین"

به گزارش فاطر24؛ واژه و مفهوم اربعین از دیرباز در بین اقوام و ملل مختلف و ادیان عالم محل بحث و نظر و توجه بوده است و هر قوم و ملتی در فرهنگ خود کم و بیش با این کلمه انس و الفت داشته است.در فرهنگ اسلامی نیز به مناسبتهای مختلف این کلمه مورد توجه قرار گرفته است.

مانند بلوغ عقلانی انسان پس از چهل سالگی، مقبول نبودن نماز شرابخوار تا چهل روز یا معرفی حد همسایگی تا چهل خانه از هر طرف و....

کتاب " درسنامه اربعین" نیز با تشریح موضوع اربعین در قرآن و سنت، و آشنایی با فلسفه زیارت و ثواب زیارت امام حسین علیه السلام ، به بررسی ابعاد مختلف اربعین پرداخته است.

این کتاب که به قلم مجید جعفر پور نگاشته شده است، در چهار فصل، توسط انتشارات بیت الاحزان منتشر شده است.

 

در بخشی از این کتاب آمده است:

"فلسفه شهادت امام حسین (ع) بر طبق متن زیارت اربعین، نجات بندگان خدای متعال از پیروی هر مسیر ی غیر از مسیر اهل بیت ع خصوصا مکتب خلفا ست.

مکتبی که پس از سقیفه تصمیم خود را مبنی بر حذف عملی امامان معصوم الهی از جامعه ، جامه عمل پوشانده بود و در این تاریکی و ظلمت بود که مردم  دچار جهالت در امام شناسی و حیرت و ظلالت در دین الهی شده بودند.

آری، حضرت سیدالشهدا (ع) با فدا کردن جان خویش و پذیرش شهادت بهترین افراد آن روزگار، یعنی برادر و فرزندان و یارانش و پذیرش امر جانگاه اسارت خواهر و اهل بیتشان، خواستند به بندگان خدا، جدایی راه پیامبر خدا را از سقیفه نشینان و پیروان آنان نشان دهند، بلکه در جهالت باقی نمانند."

برای مطالعه این کتاب به کتابخانه های عمومی مراجعه فرمائید.


 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین