کد خبر: 78376594
تاریخ انتشار: جمعه 28 آبان 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » تهرانگردی: تماشای معماری و طبیعت زیبا در عمارت های قاجاریه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: باغ نگارستان

این باغ زیبا یکی از بناهای قدیمی و ارزشمند تهران قدیم است که به دستور فتحعلی‌ شاه‌ قاجار ساخته شد. این بنا چه از نظر تاریخچه، معماری و هنر به کار رفته در ساخت آن و چه از نظر موقعیت کنونی و آثاری که در موزه‌های آن به نمایش در آمده است، دارای اهمیت بسیار زیادی است. در این باغ می‌توانید از موزه مکتب کمال‌الملک دیدن کنید، از خوردن صبحانه در کافه طهرون و در زیر بنای زیبایی که با الهام گرفتن از حافظیه شیراز بنا شده استفاده کنید، از موزه‌ها و بناهای دیگری که در آن‌ها گالری و نمایشگاه‌های موقت برپا می‌شود دیدن کنید و از فضای آرامش‌ بخش باغ با معماری یک باغ ایرانی لذت ببرید و برای لحظاتی هم که شده، از شلوغی و هیاهوی شهر به دور باشید.

,عمارتهای قاجاری تهران,باغ نگارستان کجاست,عمارت مسعودیه کجاست,[categoriy]

تهرانگردی: تماشای معماری و طبیعت زیبا در عمارت های قاجاریه

تهرانگردی: تماشای معماری و طبیعت زیبا در عمارت های قاجاریه -آکاعمارتهای قاجاری تهران,باغ نگارستان کجاست,عمارت مسعودیه کجاست,موزه آبگینه کجاست,بازدید از موزه های تهران

آکاایران: تهرانگردی: تماشای معماری و طبیعت زیبا در عمارت های قاجاریه

آدرس

در ورودی این باغ در میدان بهارستان-انتهای خیابان دانشسرا-خیابان شریعتمداری قرار دارد.

موقعیت باغ نگارستان بر روی نقشه

دسترسی

برای رفتن به باغ نگارستان راه‌ دشواری پیش رو ندارید. اگر قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارید می‌توانید از اتوبوس‌های شرکت واحد که به مقصد میدان بهارستان که در این لیست قرار دارند استفاده کنید و یا از مترو به ایستگاه بهارستان در خط ۲ بروید. پس از خروج از مترو تابلوی راهنما به سمت باغ نگارستان، با رنگ نارنجی در خیابان دانشسرا، توجه شما را به خود جلب می‌کند. به خیابان دانشسرا بروید و پس از حدود ۵ دقیقه پیاده‌روی به باغ نگارستان می‌رسید.

قیمت بلیت و روزهای بازدید

امکان بازدید از باغ نگارستان همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۹ به جز روزهای دوشنبه و ایام سوگواری فراهم است. بهای بلیت ورودی باغ ۲۰۰۰ تومان است و برای دیدن هر موزه هم باید ۲۰۰۰ تومان بپردازید.

عمارت مسعودیه

عمارت مسعودیه یکی از بناهای تاریخی به جا مانده از تهران قدیم و دوره قاجار است. این بنا از لحاظ معماری و همچنین رویدادهای تاریخی که در آن اتفاق افتاده است بسیار با اهمیت و با ارزش است. همه روزه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی به این عمارت می‌آیند تا از معماری زیبای آن دیدن کنند، لحظاتی را در آن به گشت و گذار سپری کنند و برای لحظاتی از شلوغی شهر به دور باشند.

آدرس

عمارت مسعودیه در میدان بهارستان، ضلع جنوب غربی، خیابان اکباتان واقع شده است.

موقعیت عمارت مسعودیه بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به عمارت مسعودیه راه ساده‌ای در پیش دارید. اولین راه این است که از طریق خط ۲ مترو به ایستگاه ملت بروید و پس از خروج از ایستگاه در خیابان ملت به خیابان اکباتان بروید. ورودی عمارت مسعودیه در این خیابان قرار دارد. همچنین از ایستگاه مترو بهارستان هم می‌توانید به ضلع جنوب غربی میدان بهارستان رفته و در خیابان اکباتان به ورودی عمارت مسعودیه برسید، اما راهی نسبتاً طولانی‌تر را طی خواهید کرد. همچنین اگر قصد استفاده از اتوبوس را دارید می‌توانید با انتخاب کردن ایستگاه میدان بهارستان واقع در خط ۲ مترو در این لیست، از اتوبوس‌هایی که به این میدان تردد می‌کنند مطلع شوید و از آنها استفاده کنید. از جمله این خطوط اتوبوس‌رانی می‌توان به خط میدان بهارستان - میدان جمهوری اشاره کرد.

قیمت بلیت و روزهای بازدید

امکان بازدید از عمارت مسعودیه از یکشنبه تا جمعه وجود دارد و بهای بلیت آن ۵۰۰۰ تومان است.

موزه آبگینه

موزه آبگینه و سفالینه تهران در یکی از خانه‌های تاریخی تهران واقع شده است و به طور تخصصی به نمایش ظروف و اشیای آبگینه و سفالینه از گذشته‌های بسیار دور تا قرون گذشته می‌پردازد. این موزه از نظر ارزش آثار گرانبهای نگهداری شده در آن، معماری بسیار زیبای دوران قاجار، میزبانی سفارتخانه‌ها مصر و افغانستان پس از انقلاب و همین‌طور طراحی موزه بسیار قابل توجه و ارزشمند است.

آدرس

موزه آبگینه در خیابان جمهوری اسلامی، خیابان سی‌تیر، پلاک ۵۵ قرار دارد.

موقعیت موزه آبگینه بر روی نقشه

دسترسی

برای رفتن به موزه آبگینه می‌توانید از مترو استفاده کنید. کافی است در خط یک مترو تهران در ایستگاه سعدی از قطار پیاده شده و پس  از خروج از ایستگاه با حدود ۲۰ دقیقه پیاده‌روی در خیابان جمهوری به سمت غرب به خیابان سی‌تیر و موزه آبگینه برسید و یا از اتوبوس‌هایی که از خیابان جمهوری می‌گذرند، مثل اتوبوس‌های میدان بهارستان - میدان جمهوری استفاده کنید و در ایستگاه پل حافظ پیاده شده و در خیابان جمهوری به سمت شرق بروید و پس از پنج دقیقه با خیابان سی‌تیر برسید. در این لیست ‌می‌توانید با انتخاب خط ۱ مترو و ایستگاه سعدی، از فهرست اتوبوس‌هایی که در خیابان جمهوری تردد می‌کنند باخبر شوید. این منطقه در طرح ترافیک تهران قرار دارد، پس اگر قصد بازدید از موزه در ایام غیر تعطیل را دارید باید مجوز تردد در طرح ترافیک تهران را خریداری کنید. اما برای یافتن جای پارک در اطراف این موزه باید بسیار خوش‌شانس باشید.

قیمت بلیت و روزهای بازدید

بهای بلیت این موزه ۲۵۰۰ تومان است و  همه روزه به جز دوشنبه‌ها و ایام سوگواری میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است.

شما تاکنون از کدامیک از این موزه‌ها دیدن کرده‌اید؟ چه چیزی توجه شما را بیشتر به خود جلب کرده است؟ نظرات خود را با آکا ایران و خوانندگان ما در میان بگذارید.

توصیه های سفر -

تهرانگردی: تماشای معماری و طبیعت زیبا در عمارت های قاجاریه

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین